Tappara Taitoluistelijat

Tappara ry keskeyttää taitoluistelun harjoittelun ja tapahtumat maaliskuun ajaksiTappara ry on päättänyt keskeyttää juniorijääkiekkojoukkueiden, yksinluistelijoiden ja muodostelmaluistelijoiden harjoitukset, harjoitusottelut ja muut joukkuetapahtumat maaliskuun ajaksi.

 

Toimenpiteellä pyritään ehkäisemään koronaviruksen leviämistä. Tilannetta seurataan aktiivisesti ja mahdollisista muutoksista ja lisätoimenpiteistä tiedotetaan tarpeen vaatiessa. Kaikki seuran maaliskuun jäävuorot on peruttu.

 

Ryhmien vastuuvalmentajat tiedottavat mahdollisista omatoimisista harjoituksista. Muun muassa maksuihin liittyvistä asioista tiedotetaan seuran toimesta myöhemmin lisää.

 

Myös luistelukoulutoiminta on päätetty kevään 2020 osalta. Luistelukoululaisille on lähetetty tiedote peruuntuneita tunteja koskevista maksuhyvityksistä.


Takaisin uutisiin