Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Kausi 2014-2015

Suomen Taitoluisteluliiton palkinnot

Taitoluistelun Tuki ry:n stipendi 10 000 €: Tappara ry Taitoluistelu

Seniorinaiset, malja: Kiira Korpi

Noviisitytöt, Bertel Nikkasen malja: Petra Laakkonen

Vuoden Lupaus -lautanen: Anni Järvenpää

Vuoden kv. suoritus yksinluistelussa, Marie Lundmark Trophy: Jenni Saarinen

Annukka ja Aki Laukkasen muistostipendi: Petra Laakkonen

Pronssinen ansiomerkki urheilullisista ansioista: Jenni Saarinen

Muodostelmaluistelun SM-kilpailuiden järjestäjä: Tappara ry Taitoluistelu

Vuoden valmentaja, Ragnar Wikström Trofé: Team Tappara (Susanna Haarala & Maaret Siromaa)

 

Seuran palkinnot

Kiertopalkinnot

Taitomalja: Jenni Saarinen

Taituri-palkinto: Sara Aalto

Kannustuspalkinto: Petra Laakkonen
Vuoden tulokas: Anni Järvenpää


Muodostelmaluistelun kannustuspalkinto: Emmi Koskiniemi

FireBlades tsemppimalja: Laura Välimaa

CrystalBlades tsemppimalja: Klaara Kalliovalkama

StarBlades tsemppimalja: Isla Koskinen

IceBlades tsemppimalja: Reea Mäntymaa

SweetBlades tsemppimalja: Ella Korpinen

RockingBlades tsemppimalja: Essi Lahtivirta

 

Matti ja Marianne Pelttarin palkinto: Anne Järvinen

Matti ja Marianne Pelttarin palkinto: Marja Salmimaa

Reijo Laksolan kiertopalkinto: Arja Ture

Laatu-palkinto: Marjo Majlund
Vuoden juniorivalmentaja: Niina Laksola

 

SM-valmentajapalkinto Tappara Plaketti: Maaret Siromaa

 

Kannustuspalkinnot

Ryhmä 1: Tino Olenius
Ryhmä 2: Pinja Kallela
Ryhmä 3: Maria Käppi
Ryhmä 4: Miimi Heinonen
Taiturit: Rosa Reponen
Tintit: Alisa Virtanen
Pikkutintit: Olga Norri
Taitajat: Elina Jaakkola
Minitaitajat: Helmi Tuuhea
FireBlades: Vilma Luomi
CrystalBlades: Lotta Salmivesi
StarBlades: Erika Laakkonen
IceBlades: Peppi Remes
SweetBlades: Anni-Maria Kuivanen
RustyBlades: Michele Kaattari

RockingBlades: Nea Niemi
DustyBlades: Sonja Liuskanto

 

AXEL-palkinto

Nella Aaltonen, Lotte Eronen, Elli Konttajärvi, Jari Krestyannikov, Unna Kuusinen, Henna Mattila, Jenna Mattila ja Rosa Reponen.

 

Kaksois AXEL-palkinto

Ella Korpi

 

Muodostelmaluistelijan erityispalkinto

Enni Lähteinen