Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Tulokset 2017-2018

VK = valintakilpailu, LK = loppukilpailu, KF = kultafinaali, HF = hopeafinaali,

ISU = ISU-arviointi, MUPI = muodostelmaluistelun pistearviointi, ** = tähtiarviointi (suorituksen arviointi), **** = laajennettu tähtiarviointi

 

Huom! Ainoastaan ISU-arvioinnin pisteet ovat verrannollisia eri kilpailuiden välillä.

 

Syyskuu 2017

16.9.2017 YL

Kutsukilpailu

Tampere (Koovee)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-seniorit (vain lyhytohjelma) ISU Joanna Kallela 54,01 1/2 Tulokset
Hanna Kiviniemi 39,23 2/2
SM-juniorit (vain lyhytohjelma) ISU Enja Ruokonen 43,25 1/4 Tulokset
Essi Korpi 41,20 2/4
Ella Korpi 29,96 4/4

 

16.-17.9.2017 YL

Koovee Cup

Tampere (Koovee)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit s. 2002-2003 ISU Eeva Kaipainen 80,49 6/21 Tulokset
Jasmiina Vuorela 79,89 7/21
Maria Käppi 75,09 12/21
Mia Mattila 67,83 19/21
SM-noviisit s. 2004 ja myöh. ISU Olivia Lisko 85,04 4/21
Silja Sivu 71,70 18/21
Karolina Montin 68,17 19/21

 

22.-24.9.2017 YL

Aktia Trophy

Vantaa (EVT)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit s. 2004-2005 ISU Peppi Vallenius 51,84 1/34 Tulokset
Minea Karp 51,25

2/34

Miimi Heinonen 49,17 3/34
Emilia Erholtz 40,77 13/34
Debytantit s. 2006-2007 ISU Rosa Reponen 43,29 5/18 Tulokset
Nella Aaltonen 42,75 6/18
Henna Mattila 42,23 8/18
Lotte Eronen 42,03 9/18
Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 37,85 3/3 Tulokset
A-silmut ISU Unna Kuusinen 33,87 3/32 Tulokset
Sini Alku 33,22 4/32
Ulla Nieminen 31,90 6/32
Elli Konttajärvi 28,84 13/32
B-silmut **** Venla Hautalahti 46,33 3/25 Tulokset
Elina Järvinen 42,33 5/25
Peppiina Saarenkylä 39,67 9/25
Ellen Kotikoski 34,33 14/25
Minea Tomunen 32,67 17/25

 

23.-24.9.2017 YL

Tikkurila Trophy

Vantaa (TTK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-seniorit (vain lyhytohjelma) ISU Joanna Kallela 41,89 2/5 Tulokset
Hanna Kiviniemi 41,11 3/5
SM-juniorit ISU Essi Korpi 107,12 2/20 Tulokset
Enja Ruokonen 101,01 3/20
Ella Korpi 83,35 16/20

 

29.9.-1.10.2017 YL HTL Cup
Hämeenlinna (HTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Ulla Nieminen 36,43 1/23 Tulokset
Elli Konttajärvi 35,15 2/23
Sini Alku 34,08 3/23
Unna Kuusinen 30,31 7/23
Eveliina Pogosova 25,96 12/23
Jenna Mattila 25,37 16/23
Heta Törmänen 24,96 18/23
B-silmut s. 2006 ja 2007 **** Peppiina Saarenkylä 36,33 12/27 Tulokset
B-silmut s. 2008 ja myöh. **** Venla Hautalahti 40,00 6/16 Tulokset
Elina Järvinen 38,67 8/16
Minea Tomunen 37,33 9/16
Ellen Kotikoski 34,33 12/16
Minit s. 2009 ja myöh. **** Olivia Krestyannikova 32,67 7/17 Tulokset
Inka Riekki 32,00 10/17

 

29.9.-1.10.2017 YL

Kutsukilpailu

Järvenpää (JTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit ISU Maria Käppi 80,04 5/26 Tulokset
Olivia Lisko 79,20 7/26
Silja Sivu 78,45 10/26
Debytantit ISU Minea Karp 51,10 1/21 Tulokset
Peppi Vallenius 48,68 2/21
Miimi Heinonen 47,65 3/21
Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 46,33 1/3 Tulokset

 

Lokakuu 2017

14.-15.10.2017 YL

SM-seniorit ja -juniorit 1. vk

Kouvola (KKJT)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-seniorit ISU Joanna Kallela 111,77 1/7 Tulokset
Hanna Kiviniemi 100,66 4/7
SM-juniorit ISU Essi Korpi 111,64 5/27 Tulokset
Enja Ruokonen 102,94 6/27

 

21.-22.10.2017 YL

Seniorit ja juniorit 1. vk

Kerava (KeLS)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniorit, lohko II ISU Ella Korpi 99,78 1/27 Tulokset

 

28.-29.10.2017 YL

SM-noviisit 1. vk

Espoo (EsJt)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-noviisit, lohko II ISU Eeva Kaipainen 83,89 8/42 Tulokset
Karolina Montin 81,51 10/42
Maria Käppi 80,09 13/42
Olivia Lisko 78,98 15/42
Jasmiina Vuorela 76,43 19/42
Silja Sivu 74,87 22/42

  

Marraskuu 2017

3.-5.11.2017 YL

Promo Cup

Salo (SalPa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit s. 2004-2005 ISU Minea Karp 44,23 2/21 Tulokset
Peppi Vallenius 44,19 3/21
Miimi Heinonen 42,61 4/21
Emilia Erholtz 35,34 11/21
Debytantit s. 2006 ja myöh. Rosa Reponen 42,87 3/13 Tulokset
Henna Mattila 39,84 6/13
A-silmut ISU Ulla Nieminen 33,45 1/26 Tulokset
Sini Alku 30,09 6/26
Unna Kuusinen 29,60 7/26
Jenna Mattila 29,59 8/26
Heta Törmänen 25,58 14/26
Elli Konttajärvi 25,10 15/26
Eveliina Pogosova 22,09 22/26

 

4.-5.11.2017 ML

SM-sarjat 1. vk

Turku (Kaari)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-juniorit ISU FireBlades 102,94 9/11 Tulokset
SM-noviisit, lohko I ISU CrystalBlades 44,93 3/9 Tulokset

 

5.11.2017 YL Hämeen alueen syyskilpailu
Ylöjärvi (UpTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minit s. 2009 ja myöh. **** Olivia Krestyannikova 36,33 3/14 Tulokset
Inka Riekki 31,33 9/14
Tintit s. 2009 ** Cecilia Kandell 24,67 1/28 Tulokset
Eerika Hasala 23,33 3/28
Venla Eronen
Lilian Uusi-Salava
Emma Uusitalo
Tintit s. 2010 ** Tyyne Lamberg 23,67 2/21 Tulokset
Amelie Lehtinen
Linda Luode
Minea Montonen
Olga Norri

 

11.-12.11.2017 YL

Hämeen alueen syyskilpailu

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Ulla Nieminen 35,04 1/15 Tulokset
Unna Kuusinen 32,83 4/15
Sini Alku 31,70 5/15
Jenna Mattila 31,38 6/15
Elli Konttajärvi 30,98 7/15
Heta Törmänen 30,17 8/15
Eveliina Pogosova 27,50 11/15
B-silmut **** Venla Hautalahti 45,67 2/25 Tulokset
Elina Järvinen 44,00 4/25
Minea Tomunen 43,00 6/25
Peppiina Saarenkylä 42,00 9/25
Ellen Kotikoski 39,00 14/25

 

12.11.2017 ML

Minorit 1. vk

Tampere (TapTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
  Minorit, lohko III MUPI StarBlades 74,40 3/7 Tulokset

 

12.11.2017 YL

Debytantit 1. vk

Tampere (TapTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit, lohko III ISU Minea Karp 53,67 1/32 Tulokset
Miimi Heinonen 50,75 2/32
Nella Aaltonen 46,83 3/32
Rosa Reponen 45,19 6/32
Emilia Erholtz 42,33 8/32
Peppi Vallenius 39,30 15/32
Henna Mattila 38,59 16/32
Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 37,54 3/5 Tulokset

 

12.11.2017 ML

Kutsukilpailu

Tampere (TapTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Tulokkaat MUPI IceBlades 72,00 2/5 Tulokset
SweetBlades 52,60 4/5

 

18.-19.11.2017 YL

SM-seniorit ja -juniorit 2. vk

Porvoo (PTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-seniorit ISU Joanna Kallela 128,28 2/9 Tulokset
Hanna Kiviniemi 111,63 5/9
SM-juniorit ISU Enja Ruokonen 126,09 2/27 Tulokset
Essi Korpi 101,23 8/27

 

19.11.2017 ML

Kutsukilpailu 1+1

Espoo (EsJt)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit MUPI StarBlades 141,67 1/3 Tulokset

 

19.11.2017 ML

Kutsukilpailu

Riihimäki (RJT)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Tulokkaat MUPI IceBlades 78,67 1/8 Tulokset
SweetBlades 63,33 3/8
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 68,33 2/6 Tulokset

 

23.-25.11.2017 YL

Cup Of Tyrol

Innsbruck (Itävalta)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Hanna Kiviniemi 121,93 13/21 Tulokset
Joanna Kallela 120,86 14/21
Junior Ladies ISU Enja Ruokonen 130,45 4/37 Tulokset

 

24.-26.11.2017 YL

Santa Claus

Tampere (Varala)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniorit (vain vapaaohjelma) ISU Ella Korpi 61,73 2/19 Tulokset
SM-noviisit ISU Karolina Montin 84,44 3/14 Tulokset
Debytantit ISU Henna Mattila 43,78 5/16 Tulokset
A-silmut ISU Heta Törmänen 25,68 8/15 Tulokset
B-silmut s. 2006-2007 **** Peppiina Saarenkylä 37,00 11/21 Tulokset
B-silmut s. 2008 ja myöh. **** Ellen Kotikoski 40,33 5/10 Tulokset
Minea Tomunen 40,00 6/10
Minit s. 2009-2010 **** Olivia Krestyannikova 34,33 12/17 Tulokset
Inka Riekki 27,00 17/17

 

25.-26.11.2017 YL

Skate Espoo

Espoo (EsJt/ETK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
SM-noviisit ISU Olivia Lisko 85,14 4/20 Tulokset
Eeva Kaipainen 81,02 7/20
Debytantit ISU Rosa Reponen 48,90 1/15 Tulokset
A-silmut ISU Unna Kuusinen 36,53 1/20 Tulokset
Elli Konttajärvi 32,23 6/20
B-silmut ISU Elina Järvinen 24,64 2/19 Tulokset
Venla Hautalahti 24,42 4/19

 

26.11.2017 ML

Kansalliset sarjat 1. vk

Lahti (LTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
  Kansalliset seniorit, lohko I ISU RustyBlades 38,22 6/6 Tulokset
Aikuiset, lohko I MUPI DustyBlades 65,20 4/10 Tulokset
Masters ISU EliteBlades 36,83 4/6 Tulokset

   

Joulukuu 2017

3.12.2017 ML

Tulokkaat ja noviisit 1. vk

Rovaniemi (RoiTa)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Kansalliset noviisit, lohko II MUPI RockingBlades 70,00 2/6 Tulokset

 

9.-10.12.2017 ML

SM-sarjat 2. vk

Jyväskylä (JyTLS)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-juniorit ISU FireBlades 113,71 8/11 Tulokset
SM-noviisit, lohko I ISU CrystalBlades 46,34 4/9 Tulokset

 

16.-17.12.2017 YL

SM-seniorit ja -juniorit SM2018

Helsinki (HL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-seniorit ISU Hanna Kiviniemi 119,32 4/10 Tulokset
Joanna Kallela 113,88 6/10
SM-juniorit ISU Enja Ruokonen 116,68 4/20 Tulokset
Essi Korpi 116,33 5/20

  

Tammikuu 2018

5.-6.1.2018 YL

Froggie Cup

Helsinki (HSK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit s. 2004 ja 2005 alku ISU Peppi Vallenius 41,97 5/30 Tulokset
Emilia Erholtz 40,66 8/30
Debytantit s. 2005 loppu ja myöh. ISU Nella Aaltonen 48,74 1/32 Tulokset
Minea Karp 47,66 3/32
Miimi Heinonen 46,94 4/32
Henna Mattila 42,39 15/32
Rosa Reponen 37,46 25/32
Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 37,81 3/6 Tulokset

 

5.-7.1.2018 YL

Crystal Cup

Mikkeli (ML)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Senior A ISU Joanna Kallela 122,35 1/5 Tulokset
Hanna Kiviniemi 118,50 3/5
Junior A ISU Enja Ruokonen 101,79 4/15 Tulokset
Essi Korpi 89,06 9/15
Novice A ISU Eeva Kaipainen 81,28 1/25 Tulokset
Olivia Lisko 78,99 4/25
Mia Mattila 68,88 11/25
Springs A ISU Ulla Nieminen 32,62 5/37 Tulokset
Jenna Mattila 28,54 16/37
Eveliina Pogosova 25,46 21/37
Springs B s. 2007 **** Peppiina Saarenkylä 43,33 22/32 Tulokset
Springs B s. 2008 **** Venla Hautalahti 43,00 6/18 Tulokset
Elina Järvinen 41,67 8/18
Minea Tomunen 40,33 9/18
Ellen Kotikoski 40,00 10/18

 

13.-14.1.2018 YL

SM-noviisit 2. vk

Lahti (LTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-noviisit, lohko II ISU Eeva Kaipainen 91,38 3/37 Tulokset
Olivia Lisko 90,90 4/37
Silja Sivu 81,88 7/37
Maria Käppi 79,85 10/37
Karolina Montin 79,32 12/37
Mia Mattila 69,42 24/37

 

14.1.2018 ML

Aluemestaruuskilpailu

Tampere (TapTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit (vain vapaaohjelma) MUPI FireBlades 84,25 1/1 Tulokset
SM-novisiit MUPI CrystalBlades 79,25 1/4 Tulokset
Minorit MUPI StarBlades 73,75 1/5 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 62,60 2/12 Tulokset
SweetBlades 52,20 3/12
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 57,00 3/6 Tulokset
Kansalliset seniorit MUPI RustyBlades 61,33 3/3 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 63,40 4/7 Tulokset
Masters MUPI EliteBlades 64,00 1/1 Tulokset

 

20.1.2018 ML

Kansalliset sarjat 2. vk

Lappeenranta (SaiML)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Kansalliset seniorit ISU RustyBlades 40,33 3/8 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 68,00 4/10 Tulokset
Masters ISU EliteBlades 41,23 6/6 Tulokset

 

20.1.2018 YL

Hämeen alueen kevätkilpailu

Tampere (TapTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Ulla Nieminen 39,84 1/19 Tulokset
Unna Kuusinen 39,59 2/19
Heta Törmänen 31,25 6/19
Sini Alku 30,79 7/19
Elli Konttajärvi 30,28 9/19
Jenna Mattila 28,47 12/19
Eveliina Pogosova 27,94 14/19
B-silmut0 **** Venla Hautalahti 43,00 2/23 Tulokset
Peppiina Saarenkylä 43,00 3/23
Minea Tomunen 41,67 4/23
Ellen Kotikoski 36,67 10/23

 

27.1.2018 ML

Kutsukilpailu

Klaukkala (NTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 58,67 6/7 Tulokset

 

27.-28.1.2018 ML

Leon Lurje Trophy

Göteborg (Ruotsi)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniors ISU FireBlades 136,78 4/13 Tulokset
Advanced Novice ISU CrystalBlades 102,25 3/13 Tulokset

  

Helmikuu 2018

1.-3.2.2018 YL

PM2018

Rovaniemi (STLL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Ladies ISU Hanna Kiviniemi 111,87 11/15 Tulokset
Joanna Kallela WD
     Junior Ladies ISU Enja Ruokonen 121,68 5/20 Tulokset

 

3.2.2018 ML

Kutsukilpailu

Helsinki (HL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
     Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 65,50 2/5 Tulokset

 

3.2.2018 YL

Kutsukilpailu

Hämeenlinna (HTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut   Unna Kuusinen 37,50 1/23 Tulokset
Sini Alku 30,79 6/23
Hera Törmänen 30,70 7/23
Elli Konttajärvi 28,49 9/23
Eveliina Pogosova 25,19 17/23
Jenna Mattila 25,16 18/23

 

4.2.2018 YL

Hämeen alueen kevätkilpailu

Hämeenlinna (HTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minit s. 2009 **** Inka Riekki 41,00 4/18 Tulokset
Olivia Krestyannikova 37,33 8/18
Tyyne Lamberg 32,33 11/18
Amelie Lehtinen 30,00 15/18
Tintit s. 2009 ** Venla Eronen Tulokset
Emma Uusitalo
Tintit s. 2010 ** Linda Luode 23,33 1/17 Tulokset
Minea Montonen
Tintit s. 2011 ja myöh. ** Aino Santaharju 24,00 1/17 Tulokset

 

10.-11.2018 ML

SM-juniorit 3. vk

Vantaa (EVT+HSK)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU FireBlades 133,48 5/5 Tulokset

 

11.2.2018 ML

Minorit 2. vk

Vantaa (HSK)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit, lohko III ISU StarBlades 31,78 3/7 Tulokset

 

11.2.2018 YL

Debytantit 2. vk

Vantaa (HSK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
  Debytantit, lohko III ISU Minea Karp 55,48 1/37 Tulokset
Peppi Vallenius 51,03 2/37
Miimi Heinonen 49,28 5/37
Rosa Reponen 45,30 11/37
Emilia Erholtz 42,71 13/37
Henna Mattila 42,02 16/37
Lotte Eronen 41,56 18/37
Nella Aaltonen 38,28 25/37  
Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 38,76 3/6 Tulokset

 

17.2.2018 YL

Kutsukilpailu

Tampere (Koovee)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit (vain vapaaohjelma) ISU Olivia Lisko 59,13 1/14 Tulokset
Karolina Montin 51,87 6/14
Silja Sivu 50,41 8/14
Maria Käppi 49,04 9/14
A-silmut ISU Unna Kuusinen 38,94 1/16 Tulokset
Ulla Nieminen 35,21 2/16
Jenna Mattila 32,36 4/16
Elli Konttajärvi 29,45 9/16
Heta Törmänen 27,45 10/16
Eveliina Pogosova 26,24 11/16
B-silmut **** Elina Järvinen 44,33 2/15 Tulokset
Venla Hautalahti 43,33 3/15
Minea Tomunen 39,67 4/15
Peppiina Saarenkylä 39,67 5/15
Ellen Kotikoski 34,33 8/15
Minit **** Amelie Lehtinen 35,33 4/24 Tulokset
Olivia Krestyannikova 35,00 6/24
Inka Riekki 34,00 9/24
Lilian Uusi-Salava 30,33 14/24
Tyyne Lamberg 28,33 19/24

 

18.2.2018 ML

Tulokkaat ja noviisit 2. vk

Jyväskylä (JyTLS)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
  Tulokkaat MUPI IceBlades 57,33 3/13 Tulokset
SweetBlades 39,00 11/13
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 77,75 1/6 Tulokset

 

24.-25.2.2018 YL

Seniorit ja juniorit LK & HF

Riihimäki (RTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniorit, loppukilpailu ISU Ella Korpi 103,30 2/22 Tulokset

 

Maaliskuu 2018

3.-4.3.2018 ML

SM-sarjat SM2018

Helsinki (HTK)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU FireBlades 124,22 7/11 Tulokset
SM-noviisit ISU CrystalBlades 47,28 7/12 Tulokset

 

3.-4.3.2018 YL Hämeen aluemestaruuskilpailu
Heinola (HeiTa)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU Enja Ruokonen 129,92 1/4 Tulokset
Juniorit ISU Ella Korpi 95,92 2/11 Tulokset
SM-noviisit ISU Olivia Lisko 100,11 1/12 Tulokset
Karolina Montin 86,95 4/12
Eeva Kaipainen 82,58 5/12
Maria Käppi 81,90 7/12
Silja Sivu 78,47 9/12
Debytantit ISU Peppi Vallenius 52,40 1/12 Tulokset
Miimi Heinonen 47,53 2/12
Emilia Erholtz 44,16 3/12
Nella Aaltonen 43,17 4/12
Rosa Reponen 42,51 5/12
Henna Mattila 40,79 7/12
Minea Karp 37,01 10/12
Lotte Eronen 35,53 11/12
Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 44,53 1/1 Tulokset

 

4.3.2018 YL

A-silmut Megafinaali

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Unna Kuusinen 36,89 1/13 Tulokset
Ulla Nieminen 32,75 4/13
Sini Alku 31,51 5/13
Elli Konttajärvi 28,53 7/13
Jenna Mattila 26,61 10/13
Heta Törmänen 26,34 11/13

 

4.3.2018 YL

B-silmut aluefinaali

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    B-silmut **** Minea Tomunen 24,87 3/15 Tulokset
Venla Hautalahti 24,42 5/15
Ellen Kotikoski 20,20 11/15

 

11.3.2018 ML

Kutsukilpailu

Kerava (KeMu)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Kansalliset seniorit MUPI RustyBlades 72,75 1/2 Tulokset

 

11.3.2018 ML

Kutsukilpailu 1+1

Porvoo (PTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit MUPI StarBlades 158,33 1/6 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 150,00 1/5 Tulokset

 

10.3.2018 YL A-silmut Timanttifinaali
Porvoo (PTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Elli Konttajärvi 32,20 10/27 Tulokset
Sini Alku 30,28 19/27
Unna Kuusinen 29,82 20/27

 

11.3.2018 YL

Debytantit KF & HF

Espoo (ETK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit, kultafinaali ISU Peppi Vallenius 54,98 1/24 Tulokset
Minea Karp 52,33 3/24
Miimi Heinonen 52,02 4/24
Nella Aaltonen 49,40 9/24
Rosa Reponen 48,91 11/24
Debytantit, hopeafinaali ISU Henna Mattila 44,13 7/23 Tulokset
Lotte Eronen 42,71 10/23
Emilia Erholtz 39,37 15/23
Debytantit, pojat, kultafinaali ISU Jari Krestyannikov 43,91 2/6 Tulokset

 

16.-18.3.2018 YL

Coupe Du Printemps

Luxemburg

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior Ladies ISU Enja Ruokonen 124,92 6/29 Tulokset
Advanced Novice Girls ISU Eeva Kaipainen 69,24 10/22 Tulokset

 

17.-18.3.2018 ML

Kansalliset sarjat LK

Turku (VG-62)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit ISU StarBlades 29,42 7/19 Tulokset
Tulokkaat, ryhmä 2 MUPI SweetBlades 42,60 10/12 Tulokset
Tulokkaat, ryhmä 3 MUPI IceBlades 71,80 3/13 Tulokset
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 79,60 3/20 Tulokset
Kansalliset seniorit ISU RustyBlades 39,58 9/10 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 55,00 11/12 Tulokset
Masters ISU EliteBlades 35,54 6/8 Tulokset

 

24.-25.3.2018 YL

SM-noviisit SM2017 & HF

Tampere (TapTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
  SM-noviisit, SM-kilpailu ISU Olivia Lisko 98,03 2/23 Tulokset
Silja Sivu 91,75 6/23
Eeva Kaipainen 87,20 11/23
SM-noviisit, hopeafinaali ISU Maria Käppi 59,13 1/22 Tulokset
Karolina Montin 57,68 2/22