Tappara Taitoluistelijat

Historia

Perustettu 2004

 

2019-2020

Tulokkaat

 

Luistelijat: Jennina Alakoski, Jade Haavisto, Veera Haltamo, Oona Hovikorpi, Linnea Huikkola, Erin Ijäs, Pinja Jokela, Anni Junnola, Sanni Kilpinen, Taika Koivumäki, Anni Kolari, Taimi-Alina Kuivanen, Janella Laiho, Venla Leeve, Nina Li, Aada Lähteenmäki, Anna Lähteenmäki, Martta Lähteenmäki, Viena Nieminen, Viivi Nikkilä, Milja Oravainen, Mila Ovaska, Anna Palo-oja, Selja Penttinen, Arina Philippova, Nelly Pitkänen (A), Venla Salmela (A), Lotta Salo, Elisaveta Sarelainen, Erika Silvola, Sanni Uurto ja Siiri Viljakainen (C).

 

Keski-ikä (1.7.2019): 8,7 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Reetta Kiviranta, Carina Bergström, Tilda Tuominen, Neea Vuorisalo, Johanna Nuotiomaa, Valentina Saljapina (tanssi)

 

Ohjelman teema: Mehudisko

 

Kilpailutuloksia:

  • Aluemestaruuskilpailu 5/12
  • Kutsukilpailu 4/11
  • 2. valintakilpailu 8/16

 

2018-2019

Tulokkaat

 

Luistelijat: Anna Aro, Aura Granberg, Aurora Heikkilä, Oona Hovikorpi, Linnea Huikkola, Pihla Kantanen, Anni Kolari, Saara Korkama, Ella Korpinen (C), Kerttu-Liina Kuivanen, Matilda Kuoppala, Siiri Laine, Olivia Leinonen, Aada Lähteenmäki, Anna Lähteenmäki, Martta Lähteenmäki, Pihla Mujunen, Emmi Mäkinen, Viivi Nikkilä, Ella-Mari Ollila, Arina Philippova, Nelly Pitkänen, Anna Ranta, Venla Salmela, Katri Soini, Siiri Soini, Anna Suuriniemi (C), Vilma Tiili, Vilma Valtanen (C), Iida Veikkola, Sylvi Vettenranta ja Siiri Viljakainen.

 

Keski-ikä (1.7.2018): 8,9 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Laura Parpala, Reetta Kiviranta, Carina Bergström, Johanna Nuotiomaa, Sanna Hakkarainen, Marjukka Joutsenlahti, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Kanakanapop

 

Kilpailutuloksia:

  • Aluemestaruuskilpailu 1/12
  • 2. valintakilpailu 1/15
  • Kutsukilpailu 6/18
  • Kutsukilpailu 4/13

 

2017-2018

Tulokkaat

 

Luistelijat: Anna Aro, Felicia Graichen, Aada Haltamo, Oona Hovikorpi, Emilia Kankkunen, Pihla Kantanen, Kiira Kivistö, Sanni Korpikoski, Ella Korpinen, Anni-Maria Kuivanen (C), Matilda Kuoppala, Emilia Kurppa, Siiri Laine, Sofia Leiniitty, Noora Lindell, Fanni Lähteinen, Pihla Mujunen, Aino Mustonen, Sanni Mäkinen, Viivi Nikkilä, Anniina Ollila (A), Ella-Mari Ollila, Arina Philippova, Anna Ranta, Juliina Ruuska, Sofia Sirén, Katri Soini, Siiri Soini, Anna Suuriniemi, Alisa Syvänen, Silja Syvänen (A), Anni Toivonen, Vilma Valtanen, Iida Veikkola, Sylvi Vettenranta ja Mariia Vuorenmaa.


Keski-ikä (1.7.2017): 8,8 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Johanna Nuotiomaa, Marjukka Joutsenlahti, Laura Parpala, Carina Bergström, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Remonttireiskat

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 2/5
  • Kutsukilpailu 1/8
  • Aluemestaruuskilpailu 2/12
  • 2. valintakilpailu 3/13
  • Kutsukilpailu 1/5
  • Loppukilpailu (ryhmä 3) 3/13

 

2017-2018

Tulokkaat

 

Luistelijat: Neea Alanen (A), Ksenia Andriyashina, Felicia Graichen, Selma Haapaniemi, Sofia Kandell, Sofia Ketola, Sanni Korpikoski, Ella Korpinen, Anni-Maria Kuivanen, Loviisa Kuoppala, Emilia Kurppa, Kerttu Kähkönen (C), Sofia Leiniitty, Emilia Leinonen, Noora Lindell, Pihla Mujunen, Aino Mustonen, Aino Oksanen, Anniina Ollila, Anna Ranta, Vilma-Liina Rantala, Peppi Remes, Juliina Ruuska, Sofia Sirén, Katri Soini, Anna Suuriniemi, Alisa Syvänen, Silja Syvänen, Anni Toivonen, Mariia Vuorenmaa ja Monika Yli-Äyhö (A).


Keski-ikä (1.7.2016): 8,7 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Marjukka Joutsenlahti, Laura Parpala, Johanna Nuotiomaa, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Apinat

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 3/6
  • Kutsukilpailu 1/7
  • Kutsukilpailu 1/8
  • Aluemestaruuskilpailu 1/9
  • 2. valintakilpailu 5/18
  • Loppukilpailu (A-tulokkaat) 3/20

 

2015-2016

Tulokkaat

 

Luistelijat: Neea Alanen, Selma Haapaniemi, Laura Hiltunen (C), Emilia Hirvelä, Melina Hovikorpi, Vanessa Härkönen, Sofia Kandell, Vilma Kemppinen (C), Sofia Ketola, Sanni Korpikoski, Aina Koskinen, Loviisa Kuoppala, Kerttu Kähkönen, Emma Leeve (C), Sofia Leiniitty, Emilia Leinonen, Aino Mustonen, Heidi Mäkinen, Reea Mäntymaa, Tuuli Nuutinen, Anniina Ollila, Anna Ranta, Vilma-Liina Rantala, Peppi Remes, Milla Roppo, Pinja Sarantola, Daniela Silvennoinen, Sofia Sirén, Alisa Syvänen, Tiia Väärämäki, Monika Yli-Äyhö ja Jenni-Anya You.

 

Keski-ikä (1.7.2015): 8,2 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Sanna Hakkarainen, Johanna Nuotiomaa, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Merenalainen seikkailu Paavo Pesusienen matkassa

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 3/14
  • Kutsukilpailu 1/8
  • Kutsukilpailu 1/7
  • Aluemestaruuskilpailu 1/11
  • 2. valintakilpailu 2/18
  • Loppukilpailu (A-tulokkaat) 6/20

 

2014-2015

Tulokkaat

 

Luistelijat: Laura Grönroos, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Melina Hovikorpi, Venla Ihalainen, Oona Järvinen, Vilma Kemppinen, Sofia Ketola, Aina Koskinen, Loviisa Kuoppala, Emma Leeve, Julia Leinonen, Siiri Majanen, Heidi Mäkinen, Aino Mustonen, Reea Mäntymaa, Iiris Nuutinen (A), Tuuli Nuutinen, Emma Pehkonen, Aino Raivio (C), Anna Ranta, Peppi Remes, Peppi Rosqvist, Pauliina Salomaa, Kiia Salonen, Pinja Sarantola, Viivi Schroderus, Daniela Silvennoinen, Laura Silvola (A), Alisa Syvänen ja Jenni-Anya You.


Keski-ikä (1.7.2014): 8,2 vuotta.

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Sanna Hakkarainen, Johanna Nuotiomaa, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Pokémon

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 11/16
  • Kutsukilpailu 1/4
  • Kutsukilpailu 8/12
  • Kutsukilpailu 5/5
  • Aluemestaruuskilpailu 2/10
  • 2. valintakilpailu 8/18
  • Kutsukilpailu 2/6
  • Loppukilpailu 14/32

 

2013-2014

Tulokkaat

 

Luistelijat: Laura Grönroos, Melina Hovikorpi, Neea Hovikorpi (C), Vilma Kemppinen, Kaisla Keski-Sikkilä, Sonja Korhonen (A), Riikka Kuusisto, Julia Leinonen, Siiri Majanen, Heidi Mäkinen, Iiris Nuutinen (A), Tuuli Nuutinen,  Emma Pehkonen, Kiira Penttilä, Marisa Pohjonen, Aino Raivio, Peppi Rosqvist, Kiia Salonen, Pinja Sarantola, Daniela Silvennoinen, Laura Silvola, Aino Suominen, Ella Suominen, Sara Udelius, Alisa Väärälä ja Jenni-Anya You.

 

Keski-ikä (1.7.2013): 8,3 vuotta

 

Valmentajat: Riikka Hyvärinen, Johanna Nuotiomaa

 

Ohjelman teema: Karvinen

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 11/12
  • 2. valintakilpailu 5/6
  • Kutsukilpailu 4/12
  • Aluemestaruuskilpailu 4/6
  • Loppukilpailu 19/26

 

2012-2013

Tulokkaat

 

Luistelijat: Mona Flang, Minttu Haapasaari, Ninosa Haapasaari, Sofia Heliö, Melina Hovikorpi, Neea Hovikorpi, Sonja Korhonen, Marleena Laaksonen, Essi Lahtivirta, Iiris Nuutinen, Tuuli Nuutinen, Elli Oksala (C), Kiira Penttilä, Marisa Pohjonen, Peppi Rosqvist, Laura Silvola, Milja Sirén, Aino Suominen, Ella Suominen, Wilma Suuriniemi, Maisa Taponen, Sara Udelius ja Ronja Virtanen (C).

 

Keski-ikä (1.7.2012): 7,8 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Martiina Lähde, Sanni Trög

 

Ohjelman teema: Smurffit

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 5/6
  • 1. valintakilpailu 3/9
  • Kutsukilpailu 2/8
  • Kutsukilpailu 3/5
  • Aluemestaruuskilpailu 1/6
  • Loppukilpailu 6/25

 

2011-2012

Tulokkaat

 

Luistelijat: Amanda Aalto, Eriika Einola, Vilja Halkio, Eve Honkanen, Erika Laakkonen, Veera Laakkonen, Marleena Laaksonen, Essi Lahtivirta, Oona Lindell, Iiris Nuutinen, Elli Oksala, Kiira Penttilä, Sanni Sanerma, Siiri Seva, Laura Silvola, Milja Sirén, Evelina-Julia Sygiäinen, Maisa Taponen, Viivi Tuominen, Sara Udelius ja Riina Vinnenmaa.

 

Keski-ikä (1.7.2011): 7,6 vuotta

 

Valmentajat: Riikka Hyvärinen, Martiina Lähde

 

Ohjelman teema: Hello Kitty

 

Kilpailutuloksia: 

  • Kutsukilpailu 5/5
  • 2. valintakilpailu 5/11

 

2010-2011

Tulokkaat

 

Luistelijat: Amanda Aalto, Maria del Mar Garcia Sierra, Eriika Einola, Vilja Halkio, Eve Honkanen, Kaisa Karapalo, Sari Kupiainen, Vilina Maja, Reetta Pentti, Roosa Pentti, Aurora Pihkanen, Assi Pihlava, Jesmina Ruuska, Lotta Salmivesi, Sanni Sanerma, Siiri Seva, Evelina-Julia Sygiäinen, Maisa Taponen ja Iida Tuomi.

 

Keski-ikä (1.7.2010): 7,7 vuotta.

 

Valmentajat: Katri Melin, Martiina Lähde

 

Ohjelman teema: Metsänkeijut

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 3/5

 

2009-2010

Tulokkaat

 

Luistelijat: Mirana Avola, Eriika Einola, Eve Honkanen, Kaisa Karapalo, Erika Kaunisto, Ellikaisa Kotilainen, Eerika Launis, Petra Maja, Vilina Maja, Sofia Mesimäki, Mikaela Nokelainen, Salli Ojanen, Reetta Pentti, Roosa Pentti, Miranda Perhola, Aurora Pihkanen (A), Assi Pihlava, Pinja Puro, Senja Puro, Henna Rothovius (A), Jesmina Ruuska, Evelina-Julia Sygiäinen, Maisa Taponen, Iida Tuomi ja Elli Ture (C).

 

Keski-ikä (1.7.2009): 7,0 vuotta.

 

Ohjelman teema: Pikku Myy

 


 

2008-2009

Tulokkaat

 

Luistelijat: Julie Aalto, Mirana Avola, Milja Enqvist, Helmileena Herkkola, Milja-Leena Hämäläinen, Jenni Johansson, Julia Johansson, Roosa-Olivia Kallio, Sanni Kempe, Viivi Kempe, Roosa Latosaari, Meri Majlund, Laura Nyberg, Veera Pecoraro, Vilja Pecoraro, Vilma Rothovius, Susanna Schönberg, Mindi Sundell, Mona Sundell, Ada Vänninen ja Malva Zechner.

 

Keski-ikä (1.7.2008): 8,3 vuotta.

 


 

2007-2008

Tulokkaat

 

Luistelijat: Sofia Airasmaa, Iisa Haapamaa, Milja Enqvist, Hanna Hautamäki, Elsa Heikkilä, Noora-Sofia Kallio, Saara-Maria Kallio, Emmi Koskiniemi, Krista Laitinen, Lotta Lampinen, Johanna Leminen, Emilia Markkanen, Pihla Mattila, Maria Mettälä, Karoliina Myllymäki, Madli-Margaret Mölder, Fanni Pentikäinen, Ruut Penttinen, Anni Salonen, Ella Salonen, Laura Salonen, Tiia Saviahde ja Laura Välimaa.

 


 

2006-2007

Tulokkaat

 

Luistelijat: Noora Aho, Veera Halenius, Helmi Hirvonen, Sandra Hyttinen, Julia Jaksola, Julia Jääskeläinen, Johanna Leminen, Maria Mettälä, Karoliina Myllymäki, Annika Mäkinen, Viivi Nurminen, Noora Oksanen, Sanni Oksanen, Ruut Penttinen, Anni Salonen, Tiia Saviahde ja Elena Tyynelä

 

Valmentajat: Tuija Eklin, Aino Kervinen

 


 

2005-2006

Tulokkaat

 

Luistelijat: Lotta Ahola, Eeva Haahti, Maiju Heinilä, Helmi Hirvonen, Emilia Huhtamo, Elisa Hyörinen, Julia Jaksola, Krista Kallio, Anna Koskinen, Johanna Leminen, Elina Maila, Mathilda Mäkisalo, Tiia-Maria Nieminen, Eeva Nousiainen, Viivi Nurminen, Sanni Oksanen, Katariina Paulaniemi, Ellinora Pelamo, Ruut Penttinen, Vilma Rimpelä, Aino Ripatti, Janette Saarinen, Milka Salmela, Sofia Selin, Anette Sällylä, Annie Sällylä, Emilia Talvio, Elisa Tarkiainen, Hilma Toivonen, Elena Tyynelä, Salla Vaateri, Jenita Viisteensaari ja Sanni Virta.

 

Valmentajat: Susanna Tölkkö, Tuija Eklin

 

Ohjelman teema: Iloista ja menevää musiikkia elokuvasta Madagascar

 


 

2004-2005

Tulokkaat (ei kilpaileva joukkue)

Luistelijat: Hannele Alanen, Anna Koskinen, Eeva Nousiainen, Olivia Pynnönen ja Salla Vaateri.

 

Keski-ikä (1.7.2004): 10,0 vuotta.

 

Valmentaja: Piritta Seppälä