Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Historia

Perustettu 2004

 

2016-2017

Tulokkaat

Luistelijat: Neea Alanen (A), Ksenia Andriyashina, Felicia Graichen, Selma Haapaniemi, Sofia Kandell, Sofia Ketola, Sanni Korpikoski, Ella Korpinen, Anni-Maria Kuivanen, Loviisa Kuoppala, Emilia Kurppa, Kerttu Kähkönen (C), Sofia Leiniitty, Emilia Leinonen, Noora Lindell, Pihla Mujunen, Aino Mustonen, Aino Oksanen, Anniina Ollila, Anna Ranta, Vilma-Liina Rantala, Peppi Remes, Juliina Ruuska, Sofia Sirén, Katri Soini, Anna Suuriniemi, Alisa Syvänen, Silja Syvänen, Anni Toivonen, Mariia Vuorenmaa ja Monika Yli-Äyhö (A).


Joukkueen keski-ikä (1.7.2016) 8,7 vuotta.

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Marjukka Joutsenlahti, Laura Parpala, Johanna Nuotiomaa, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Apinat

 

Kilpailutuloksia:

13.11.2016 1. valintakilpailu, Pori 3/6
20.11.2016 Kutsukilpailu, Riihimäki 1/7
15.1.2017 Kutsukilpailu, Tampere 1/8
28.1.2017 Aluemestaruuskilpailu, Kuopio 1/9
12.2.2017 2. valintakilpailu, Turku 5/18
18.3.2017 Loppukilpailu (A-tulokkaat), Espoo 3/20

 

2015-2016

Tulokkaat

Luistelijat: Neea Alanen, Selma Haapaniemi, Laura Hiltunen (C), Emilia Hirvelä, Melina Hovikorpi, Vanessa Härkönen, Sofia Kandell, Vilma Kemppinen (C), Sofia Ketola, Sanni Korpikoski, Aina Koskinen, Loviisa Kuoppala, Kerttu Kähkönen, Emma Leeve (C), Sofia Leiniitty, Emilia Leinonen, Aino Mustonen, Heidi Mäkinen, Reea Mäntymaa, Tuuli Nuutinen, Anniina Ollila, Anna Ranta, Vilma-Liina Rantala, Peppi Remes, Milla Roppo, Pinja Sarantola, Daniela Silvennoinen, Sofia Sirén, Alisa Syvänen, Tiia Väärämäki, Monika Yli-Äyhö ja Jenni-Anya You.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2015) 8,2 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Sanna Hakkarainen, Johanna Nuotiomaa, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Merenalainen seikkailu Paavo Pesusienen matkassa

 

Kilpailutuloksia:

21.11.2015 1. valintakilpailu, Lappeenranta 3/14
29.11.2015 Kutsukilpailu, Riihimäki 1/8
13.12.2015 Kutsukilpailu, Lempäälä 1/7
24.1.2016 Aluemestaruuskilpailu, Kouvola 1/11
6.2.2016 2. valintakilpailu, Vantaa 3/18
19.3.2016 Loppukilpailu (A-tulokkaat), Espoo 6/20

 

2014-2015

Tulokkaat

Luistelijat: Laura Grönroos, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Melina Hovikorpi, Venla Ihalainen, Oona Järvinen, Vilma Kemppinen, Sofia Ketola, Aina Koskinen, Loviisa Kuoppala, Emma Leeve, Julia Leinonen, Siiri Majanen, Heidi Mäkinen, Aino Mustonen, Reea Mäntymaa, Iiris Nuutinen (A), Tuuli Nuutinen, Emma Pehkonen, Aino Raivio (C), Anna Ranta, Peppi Remes, Peppi Rosqvist, Pauliina Salomaa, Kiia Salonen, Pinja Sarantola, Viivi Schroderus, Daniela Silvennoinen, Laura Silvola (A), Alisa Syvänen ja Jenni-Anya You.


Joukkueen keski-ikä (1.7.2014) 8,2 vuotta.

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Sanna Hakkarainen, Johanna Nuotiomaa, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Pokémon

 

Kilpailutuloksia:

22.11.2014 1. valintakilpailu, Espoo 11/16
30.11.2014 Kutsukilpailu, Riihimäki 1/4
11.1.2015 Tiksi IceClub, Vantaa 8/12
24.1.2015 Kutsukilpailu, Kouvola 5/5
1.2.2015 Aluemestaruuskilpailu, Tampere 2/10
8.2.2015 2. valintakilpailu, Espoo 8/18
7.3.2015 Kutsukilpailu, Porvoo 2/6
29.3.2015 Loppukilpailu, Vantaa 14/32

 

2013-2014

Tulokkaat

Luistelijat: Laura Grönroos, Melina Hovikorpi, Neea Hovikorpi (C), Vilma Kemppinen, Kaisla Keski-Sikkilä, Sonja Korhonen (A), Riikka Kuusisto, Julia Leinonen, Siiri Majanen, Heidi Mäkinen, Iiris Nuutinen (A), Tuuli Nuutinen,  Emma Pehkonen, Kiira Penttilä, Marisa Pohjonen, Aino Raivio, Peppi Rosqvist, Kiia Salonen, Pinja Sarantola, Daniela Silvennoinen, Laura Silvola, Aino Suominen, Ella Suominen, Sara Udelius, Alisa Väärälä ja Jenni-Anya You.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2013) 8,3 vuotta

 

Valmentajat: Riikka Hyvärinen, Johanna Nuotiomaa

 

Ohjelman teema: Karvinen

 

Kilpailutuloksia:

24.11.2013 1. valintakilpailu, Espoo 11/12
25.1.2014 2. valintakilpailu, Oulu 5/6
9.2.2014 Tiksi IceClub, Vantaa 4/12
16.3.2014 Aluemestaruuskilpailu, Lappeenranta 4/6
22.3.2014 Loppukilpailu, Kouvola 19/26

 

2012-2013

Tulokkaat

Luistelijat: Mona Flang, Minttu Haapasaari, Ninosa Haapasaari, Sofia Heliö, Melina Hovikorpi, Neea Hovikorpi, Sonja Korhonen, Marleena Laaksonen, Essi Lahtivirta, Iiris Nuutinen, Tuuli Nuutinen, Elli Oksala (C), Kiira Penttilä, Marisa Pohjonen, Peppi Rosqvist, Laura Silvola, Milja Sirén, Aino Suominen, Ella Suominen, Wilma Suuriniemi, Maisa Taponen, Sara Udelius ja Ronja Virtanen (C).

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2012) 7,8 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Martiina Lähde, Sanni Trög

 

Ohjelman teema: Smurffit

 

Kilpailutuloksia:

18.11.2012 Kutsukilpailu, Rauma 5/6
25.11.2012 1. valintakilpailu, Lappeenranta 3/9
16.12.2012 Tiksi IceClub, Vantaa 2/8
9.2.2013 Kutsukilpailu, Porvoo 3/5
16.3.2013 Aluemestaruuskilpailu, Kouvola 1/6
24.3.2013 Loppukilpailu, Vantaa 6/25

 

2011-2012

Tulokkaat

Luistelijat: Amanda Aalto, Eriika Einola, Vilja Halkio, Eve Honkanen, Erika Laakkonen, Veera Laakkonen, Marleena Laaksonen, Essi Lahtivirta, Oona Lindell, Iiris Nuutinen, Elli Oksala, Kiira Penttilä, Sanni Sanerma, Siiri Seva, Laura Silvola, Milja Sirén, Evelina-Julia Sygiäinen, Maisa Taponen, Viivi Tuominen, Sara Udelius ja Riina Vinnenmaa.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2011) 7,6 vuotta

 

Valmentajat: Riikka Hyvärinen, Martiina Lähde

 

Ohjelman teema: Hello Kitty

 

Kilpailutuloksia: 

27.11.2011 Kutsukilpailu, Rauma 5/5
29.1.2012 2. valintakilpailu, Jyväskylä 5/11

 

2010-2011

Tulokkaat

Luistelijat: Amanda Aalto, Maria del Mar Garcia Sierra, Eriika Einola, Vilja Halkio, Eve Honkanen, Kaisa Karapalo, Sari Kupiainen, Vilina Maja, Reetta Pentti, Roosa Pentti, Aurora Pihkanen, Assi Pihlava, Jesmina Ruuska, Lotta Salmivesi, Sanni Sanerma, Siiri Seva, Evelina-Julia Sygiäinen, Maisa Taponen ja Iida Tuomi.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2010) 7,7 vuotta.

 

Valmentajat: Katri Melin, Martiina Lähde

 

Ohjelman teema: Metsänkeijut

 

Kilpailutuloksia:

28.11.2010 Kutsukilpailu, Rauma 3/5

 

2009-2010

Tulokkaat

Luistelijat: Mirana Avola, Eriika Einola, Eve Honkanen, Kaisa Karapalo, Erika Kaunisto, Ellikaisa Kotilainen, Eerika Launis, Petra Maja, Vilina Maja, Sofia Mesimäki, Mikaela Nokelainen, Salli Ojanen, Reetta Pentti, Roosa Pentti, Miranda Perhola, Aurora Pihkanen (A), Assi Pihlava, Pinja Puro, Senja Puro, Henna Rothovius (A), Jesmina Ruuska, Evelina-Julia Sygiäinen, Maisa Taponen, Iida Tuomi ja Elli Ture (C).

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2009) 7,0 vuotta.

 

Valmentajat:

 

Ohjelman teema: Pikku Myy

 

2008-2009

Tulokkaat

Luistelijat: Julie Aalto, Mirana Avola, Milja Enqvist, Helmileena Herkkola, Milja-Leena Hämäläinen, Jenni Johansson, Julia Johansson, Roosa-Olivia Kallio, Sanni Kempe, Viivi Kempe, Roosa Latosaari, Meri Majlund, Laura Nyberg, Veera Pecoraro, Vilja Pecoraro, Vilma Rothovius, Susanna Schönberg, Mindi Sundell, Mona Sundell, Ada Vänninen ja Malva Zechner.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2008) 8,3 vuotta.

 

Valmentajat:

 

Ohjelman teema:

 

2007-2008

Tulokkaat

Luistelijat: Sofia Airasmaa, Iisa Haapamaa, Milja Enqvist, Hanna Hautamäki, Elsa Heikkilä, Noora-Sofia Kallio, Saara-Maria Kallio, Emmi Koskiniemi, Krista Laitinen, Lotta Lampinen, Johanna Leminen, Emilia Markkanen, Pihla Mattila, Maria Mettälä, Karoliina Myllymäki, Madli-Margaret Mölder, Fanni Pentikäinen, Ruut Penttinen, Anni Salonen, Ella Salonen, Laura Salonen, Tiia Saviahde ja Laura Välimaa.

 

Valmentajat:

 

Ohjelman teema:

 

2006-2007

Tulokkaat

Luistelijat: Noora Aho, Veera Halenius, Helmi Hirvonen, Sandra Hyttinen, Julia Jaksola, Julia Jääskeläinen, Johanna Leminen, Maria Mettälä, Karoliina Myllymäki, Annika Mäkinen, Viivi Nurminen, Noora Oksanen, Sanni Oksanen, Ruut Penttinen, Anni Salonen, Tiia Saviahde ja Elena Tyynelä

 

Valmentajat: Tuija Eklin, Aino Kervinen

 

Ohjelman teema:

 

2005-2006

Tulokkaat

Luistelijat: Lotta Ahola, Eeva Haahti, Maiju Heinilä, Helmi Hirvonen, Emilia Huhtamo, Elisa Hyörinen, Julia Jaksola, Krista Kallio, Anna Koskinen, Johanna Leminen, Elina Maila, Mathilda Mäkisalo, Tiia-Maria Nieminen, Eeva Nousiainen, Viivi Nurminen, Sanni Oksanen, Katariina Paulaniemi, Ellinora Pelamo, Ruut Penttinen, Vilma Rimpelä, Aino Ripatti, Janette Saarinen, Milka Salmela, Sofia Selin, Anette Sällylä, Annie Sällylä, Emilia Talvio, Elisa Tarkiainen, Hilma Toivonen, Elena Tyynelä, Salla Vaateri, Jenita Viisteensaari ja Sanni Virta.

 

Valmentajat: Susanna Tölkkö, Tuija Eklin

 

Ohjelman teema: Iloista ja menevää musiikkia elokuvasta Madagascar

 

2004-2005

Tulokkaat (ei kilpaileva joukkue)

Luistelijat: Hannele Alanen, Anna Koskinen, Eeva Nousiainen, Olivia Pynnönen ja Salla Vaateri.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2004) 10,0 vuotta.

 

Valmentaja: Piritta Seppälä