Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Historia

Perustettu 2001

 

2015-2016

Aikuiset

Luistelijat: Marianna Aalto, Hanna Einola, Heidi Halonen, Jenni Ijäs, Hanna Kankkunen, Susanna Ketola, Anni Knutin, Anu Kontiainen, Miia-Johanna Kopra, Ulla Kärkkäinen, Katri Laitinen, Tarja Lehtiö, Rosa Nieminen, Tiia Rajala, Suvi Seppälä, Tiina Syvänen, Anne Tuhkunen ja Jelena Walker.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2016) on 35,2 vuotta.

 

Valmentajat: Annina Mustonen, Essi Lehtiö

 

Ohjelman teema: Murhamysteeri

 

Kilpailutuloksia:

26.11.2016 1. valintakilpailu, Kouvola 1/7
15.1.2017 Kutsukilpailu, Tampere 2/4
28.1.2017 Aluemestaruuskilpailu, Kuopio 4/5
12.2.2017 2. valintakilpailu, Turku 1/8
18.3.2017 Loppukilpailu, Espoo 10/12

 

2015-2016

Aikuiset

Luistelijat: Marianna Aalto, Maija Blomqvist, Hanna Haavisto, Maritta Heinilä, Jenni Ijäs, Hanna Kankkunen, Anni Kervinen, Susanna Ketola, Leena Kujansuu, Katri Laitinen, Tarja Lehtiö, Sonja Liuskanto, Kaisa Luostarinen, Rosa Nieminen, Mila Ratas, Kaisa Seger, Suvi Seppälä, Jaana Sippola, Tiina Syvänen ja Anne Tuhkunen.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2015) on 33,5 vuotta.

 

Valmentajat: Annina Mustonen, Essi Lehtiö

 

Ohjelman teema: Will you marry me?

 

Kilpailutuloksia:

21.11.2015 1. valintakilpailu, Lappeenranta 4/10
24.1.2016 Aluemestaruuskilpailu, Kouvola 3/7
6.2.2016 2. valintakilpailu, Vantaa 2/10
19.3.2016 Loppukilpailu, Espoo 8/12

 

2014-2015

Aikuiset

Luistelijat: Maija Blomqvist, Hanna Haavisto, Maritta Heinilä, Mira Heliö, Jenni Ijäs, Laura Jaunes, Anni Kervinen, Susanna Ketola, Leena Kujansuu, Tarja Lehtiö, Sonja Liuskanto, Kaisa Luostarinen, Marianna Mustonen (C), Rosa Nieminen, Henna Pitkänen, Pälvi Ranta, Mila Ratas, Sarianna Salminen, Elisa Schroderus, Kaisa Seger, Jaana Sippola, Tiina Syvänen, Anne Tuhkunen ja Fiia Vauhkonen.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2014) 32,9 vuotta

 

Valmentajat: Annina Mustonen, Essi Lehtiö

 

Ohjelman teema: Lapin lumo

 

Kilpailutuloksia:

22.11.2014 1. valintakilpailu, Espoo 3/11
11.1.2015 Tiksi IceClub, Vantaa 4/8
1.2.2015 Aluemestaruuskilpailu, Tampere 1/5
8.2.2015 2. valintakilpailu, Espoo 6/11
28.3.2015 Loppukilpailu, Vantaa 5/12

 

2013-2014

Aikuiset

Luistelijat: Erika Ahola, Hanna Haavisto, Maritta Heinilä, Laura Heinovaara, Jenni Ijäs, Jenna Ikonen, Laura Jaunes, Anni Kervinen, Susanna Ketola, Anna Kirjalainen, Leena Kujansuu, Tarja Lehtiö, Amira Mathlouthi, Marianna Mustonen, Elina Niemeläinen, Anna-Riikka Ojanen, Maija Pihlaja, Ekaterina Pogosova, Pälvi Ranta, Mila Ratas, Elisa Schroderus, Kaisa Seger, Jaana Sippola, Anne Tuhkunen, Fiia Vauhkonen ja Leena Yrjänä.

 

Valmentajat: Annina Mustonen, Essi Lehtiö

 

Ohjelman teema: Seireenien kutsu

 

Kilpailutuloksia:

24.11.2013 1. valintakilpailu, Espoo 7/12
25.1.2014 2. valintakilpailu, Oulu 4/11
9.2.2014 Tiksi IceClub, Vantaa 6/8
23.3.2014 Loppukilpailu, Kouvola 10/12

 

2012-2013

Aikuiset

Luistelijat: Heidi Heikkilä, Anu Hurme, Jenni Ijäs, Susanna Ketola, Anna Kirjalainen, Leena Kujansuu, Laura Lahti, Tarja Lehtiö, Sonja Liuskanto, Marianna Mustonen, Annamaria Nordström, Sari Nousiainen, Maija Pihlaja, Johanna Räsänen, Elisa Schroderus, Kaisa Seger, Jaana Sippola, Tiina Syvänen, Mirva Toivonen ja Anne Tuhkunen.

Valmentajat: Annina Mustonen, Petra Pääsky

 

Ohjelman teema: Stepford Wifes

 

Kilpailutuloksia:

25.11.2012 1. valintakilpailu, Lappeenranta 2/10
12.1.2013 2. valintakilpailu, Vantaa 7/11
24.3.2013 Loppukilpailu, Vantaa 12/12

 

2011-2012

Aikuiset

Luistelijat: Anu Hurme, Jenni Ijäs, Päivi Kaihlaniemi, Tiina Kallela, Elke Ketola, Susanna Ketola, Leena Kujansuu, Ulla Kärkkäinen, Laura Lahti, Tarja Lehtiö, Anne Mettälä, Merja Määttänen, Sari Nousiainen, Maija Pihlaja, Johanna Räsänen, Kaisa Seger, Jaana Sippola, Tiina Syvänen, Marika Tanhuanpää, Mirva Toivonen ja Anne Tuhkunen.

 

Valmentajat: Annina Mustonen, Petra Pääsky

 

Ohjelman teema: Cruella DeVil

 

Kilpailutuloksia:

11.12.2011 1. valintakilpailu, Lappeenranta 4/7
9.1.2012 2. valintakilpailu, Jyväskylä 5/11
24.3.2012 Loppukilpailu, Kouvola 10/12

 

2010-2011

Aikuiset

Luistelijat: Janika Aho, Jenni Ijäs, Päivi Kaihlaniemi, Tiina Kallela, Leena Kujansuu, Ulla Kärkkäinen, Tarja Lehtiö, Anne Mettälä, Marianna Mustonen, Merja Määttänen, Sari Nousiainen, Maija Pihlaja, Anne-Mari Salonen, Piia Vallenius ja Mari Viitanen.

Valmentajat: Annina Mustonen, Petra Pääsky

 

Ohjelman teema: Diamonds

 

Kilpailutuloksia:

12.12.2010 1. valintakilpailu, Espoo 9/11
30.1.2011 2. valintakilpailu, Lappeenranta 11/12

 

2009-2010

Aikuiset

Luistelijat: Janika Aho, Raija Frantsi, Tiina Kallela, Leena Kujansuu, Tarja Lehtiö, Anne Mettälä, Marianna Mustonen, Merja Määttänen, Johanna Peltorinne, Maija Pihlaja, Anne-Mari Salonen, Jaana Sippola ja Mari Viitanen.

 

Valmentajat: Pia Närhi, Annina Mustonen

 

Ohjelman teema: Route 66

 

Kilpailutuloksia:

10.1.2010 2. valintakilpailu, Turku 7/10

 

2008-2009 (Easy Gliders)

Aikuiset

Luistelijat: Janika Aho, Raija Frantsi, Johanna Hautamäki, Tiina Hietakangas, Päivi Kaihlaniemi, Tiina Kallela, Terhi Koskiniemi, Tarja Lehtiö, Anne Mettälä, Marianna Mustonen, Tuija Mäkelä, Merja Määttänen, Johanna Peltorinne, Maija Pihlaja, Minna Puuska, Rita Rajala, Anne-Mari Salonen, Sari Siitarinen, Jaana Sippola ja Tiina Turunen.

Valmentaja: Pia Närhi, Brita Salminen

 

Ohjelman teema: Dance with me

 

Kilpailutuloksia:

29.11.2008 1. valintakilpailu, Helsinki 3/6
11.1.2009 2. valintakilpailu, Vaasa 2/6
22.3.2009 Loppukilpailu, Espoo

7/14

 

2007-2008 (Easy Gliders)

Aikuiset

Luistelijat: Johanna Hautamäki, Tiina Hietakangas, Päivi Kaihlaniemi, Tiina Kallela, Terhi Koskiniemi, Tarja Lehtiö, Merja Määttänen, Johanna Peltorinne, Minna Puuska, Rita Rajala, Satu Salmiranta, Anne-Mari Salonen, Ilona Siikki, Sari Siitarinen, Jaana Sippola ja Tiina Turunen.

 

Valmentaja: Brita Pukkila

 

Ohjelman teema: Kummisetä

 

Kilpailutuloksia:

18.11.2007 1. valintakilpailu, Turku 4/6
20.1.2008 2. valintakilpailu, Jyväskylä 4/5
15.3.2008 Loppukilpailu, Espoo 13/14

 

2006-2007 (Easy Gliders)

Aikuiset

Luistelijat: Raija Frantsi, Johanna Hautamäki, Tiina Jokinen, Tiina Kallela, Nita Kallionpää, Tuula Karttunen, Elina Kivioja, Terhi Koskiniemi, Outi Lankinen, Tarja Lehtiö, Anne Mettälä, Marianna Mustonen, Tuija Mäkelä, Carolina Ojapalo, Hannamari Paavola, Eleonora Pecoraro, Minna Puuska, Rita Rajala, Tiina Rujala, Satu Salmiranta, Ilona Siikki, Sari Siitarinen, Jaana Sippola, Anne Tuhkunen ja Tiina Turunen.

 

Valmentaja: Brita Pukkila

 

Ohjelman teema: Flamenco

 

Kilpailutuloksia:

21.1.2007 2. valintakilpailu, Jyväskylä 3/8
18.3.2007 Loppukilpailu, Espoo 5/12

 

2005-2006 (Easy Gliders)

Aikuiset

Luistelijat: Raija Frantsi, Johanna Hautamäki, Tapani Innanen, Nina Irjala, Tiina Kallela, Saila Kalliomäki, Tuula Karttunen, Terhi Koskiniemi, Anne Mettälä, Marianna Mustonen, Tuija Mäkelä, Minna Puuska, Rita Rajala, Ilona Siikki, Sari Siitarinen, Anne Tuhkunen ja Tiina Turunen.

Valmentaja: Brita Pukkila

 

Ohjelman teema: Charleston

 

Kilpailutuloksia:

18.12.2005 1. valintakilpailu, Jyväskylä 6/11
11.3.2006 Loppukilpailu, Vantaa 7/15

 

2004-2005 (Easy Gliders)

Aikuiset

Luistelijat: Janina Eräkangas, Raija Frantsi, Johanna Hautamäki, Kristiina Helenius, Sanna Hirvonen, Tapani Innanen, Tiina Kallela, Kirsti Kivelä, Elina Kiviniemi, Terhi Koskiniemi, Henna Laurila, Anne Mettälä, Marianna Mustonen, Tuija Mäkelä, Sari Pelttari, Päivi Pitkänen, Minna Puuska, Rita Rajala, Anna Rinne, Satu Salmiranta, Ilona Siikki, Katja Silvennoinen, Nina Tuomainen, Tiina Turunen ja Henna Voutilainen.

 

Valmentaja: Piritta Seppälä

 

Ohjelman teema: Aretha Franklin

 

Kilpailutuloksia:

12.12.2004 1. valintakilpailu, Pori 10/11
20.2.2005 2. valintakilpailu, Turku 7/14
19.3.2005 Loppukilpailu, Vantaa 10/15

 

2003-2004 (Easy Gliders)

Aikuiset

Luistelijat: Raija Frantsi, Eija Haukijärvi, Tapani Innanen, Tiina Kallela, Kristiina Karinen, Elina Kiviniemi, Sari Kurimo, Anne Mettälä, Marianna Mustonen, Tuija Mäkelä, Ann-Marie Norrgrann, Sari Pelttari, Marjo Rautiola, Satu Salmiranta, Satu Senilä-Mäenpää, Kirsti Siik, Ilona Siikki, Mirva Toivonen, Nina Tuomainen ja Tiina Turunen.

 

Valmentaja: Piritta Seppälä

 

Ohjelman teema: Elvis

 

Kilpailutuloksia:

7.12.2003 1. valintakilpailu, Espoo 7/11
8.2.2004 2. valintakilpailu, Pori 5/13
13.3.2004 Loppukilpailu, Vantaa 5/15

 

2002-2003 (Easy Gliders)

Aikuiset

Luistelijat: Saara Eskola, Raija Frantsi, Anitta Haataja, Eija Haukijärvi, Anne-Mari Henriksson, Tapani Innanen, Tiina Kallela, Merja Kallio, Elina Kiviniemi, Markku Koivistoinen, Laura Kytömäki, Maija Laasonen, Marianna Mustonen, Tuija Mäkelä, Päivi Pitkänen, Rita Rajala, Satu Rajala, Marjo Rautiola, Satu Salmiranta, Satu Senilä-Mäenpää, Marja Sippola, Mirva Toivonen, Tiina Turunen ja Piia Vainio.

 

Valmentaja: Piritta Seppälä

 

Ohjelman teema: Samba

 

Kilpailutuloksia:

1.12.2002 1. valintakilpailu, Helsinki 6/10
2.2.2003 2. valintakilpailu, Joensuu 4/9
16.3.2003 Loppukilpailu, Helsinki 10/11

 

2001-2002 (Easy Gliders)

Luistelijat: Saara Eskola, Raija Frantsi, Anitta Haataja, Eija Haukijärvi, Anne-Mari Henriksson, Tapani Innanen, Tiina Kallela, Elina Kiviniemi, Markku Koivistoinen, Laura Kytömäki, Maija Laasonen, Marianna Mustonen, Anne-Mari Myllyniemi, Tuija Mäkelä, Päivi Pitkänen, Rita Rajala, Marjo Rautiola, Satu Salmiranta, Satu Senilä-Mäenpää, Marja Sippola, Mirva Toivonen ja Tiina Turunen.

 

Valmentaja: Piritta Seppälä

 

Ohjelman teema: Mission Impossible

 

Kilpailutuloksia: 

1.12.2001 1. valintakilpailu, Espoo 5/6
9.2.2002 2. valintakilpailu, Joensuu 10/10
10.3.2002 Loppukilpailu, Vantaa 10/11