Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Kiertopalkinnot 1987-

Taitomalja

Parhaiten menestyneelle luistelijalle

2017
Joanna Kallela
2016 Anni Järvenpää
2015
Jenni Saarinen
2014 Jenni Saarinen
2013 Kiira Korpi
2012

Kiira Korpi

2011

Kiira Korpi

2010

Kiira Korpi

2009

Kiira Korpi

2008

Kiira Korpi

2007

Kiira Korpi

2006

Kiira Korpi

2005

Kiira Korpi

2004

Kiira Korpi

2003

Kiira Korpi

2002

Kiira Korpi

2001

Kiira Korpi

2000

Kiira Korpi

1999 Tia Siromaa
1998 Tia Siromaa
1997 Annukka Hämäläinen
1996 Annukka Hämäläinen
1995 Toni Hakkarainen
1994 Annukka Hämäläinen
1993 Annukka Hämäläinen
1992 Satu Heikkinen
1991 Anne-Mari Hartman
1990 Satu Hankela
1989 Satu Hankela
1988 Satu Hankela
1987 Riina Kuusela

 

Kannustuspokaali

Hyvästä menestyksestä kaudella

2017
Hanna Kiviniemi
2016 Joanna Kallela
2015
Petra Laakkonen
2014 Anni Järvenpää
2013 Jenni Saarinen
2012 Lyydia Määttänen
2011 Tino Olenius
2010 Liisa Ihamuotila
2009 Tino Olenius
2008 Tino Olenius
2007 Niina Laksola
2006 Krista Suhonen
2005 Krista Suhonen
2004 Krista Suhonen
2003 Niina Laksola
2002 Sanna Hakonen
2001 Tia Siromaa
2000 Tia Siromaa
1999 Satu Heikkinen

 


 

Muodostelman kannustuspalkinto

2017
Viivi Lehtiö
2016 FireBlades
2015
Emmi Koskiniemi
2014 CrystalBlades
2013 FireBlades
2012 Anniina Karento
2011 CrystalBlades
2010 GoldenBlades
2009 FireBlades
2008 GoldenBlades
2007 GoldenBlades
2006 FireBlades
2005 StarBlades
2004 FireBlades

 

Tsemppimalja, CrystalBlades

2017
Oona Lindell
2016 Oona Lindell
2015
Klaara Kalliovalkama
2014 Malva Zechner
2013 Mikaela Nokelainen
2012 Julia Mertala
2011 Mona Sundell
2010

Nenna Salminen

 

Tsemppimalja, StarBlades

2017
Viivi Schroderus
2016 Aino Suominen
2015
Isla Koskinen
2014 Veera Laakkonen
2013 Evelina-Julia Sygiäinen
2012 Julia Johansson
2011 Eveliina Lahtinen
2010 Ada Vänninen
2009 Pihla Mattila
2008 Vilma Rimpelä
2007 Oona Saarijärvi
2006 Katariina Tolvanen
2005 Kirsi Hautamäki
2004 Juuli Vihersaari
2003 Ria Siik
2002 Anniina Mansikkamäki

 

Tsemppimalja, RockingBlades

2017
Nea Niemi
2016 Veeti Siivonen
2015
Essi Lahtivirta
2014 (ei joukkuetta)
2013 Noora Oksanen
2012 Piia Virsiheimo
2011 Heidi Karttunen
2010 Noora-Sofia Kallio
2009 Juuli Vihersaari
2008 Meri Kiviniemi
2007 Annina Mustonen
 

Taituri-palkinto

Alle 13-vuotiaalle menestyneelle luistelijalle

2017
Olivia Lisko
2016 Eeva Kaipainen
2015
Sara Aalto
2014 Petra Laakkonen
2013 Anni Järvenpää
2012 Joanna Kallela
2011 Jenni Saarinen
2010 Krista Lähteenmäki
2009 Kaisa Ukkonen
2008 Tiia Kiukainen
2007 Julia Korsumäki
2006 Hanna Uusitalo
2005 Karoliina Joenniemi
2004 Tiia Hult
2003 Maija Kerisalmi
2002 Sanni Antonen
2001 Salla Hankivuo
2000 Maria Tupala
1999 Kiira Korpi
1998 Kiira Korpi
1997 Kiira Korpi
1996 Sanna Hakonen
1995 Miia Heinonen
1994 Sanna Wiss
1993 Toni Hakkarainen
1992 Elena Hakamäki
1991 Annukka Hämäläinen
1990 Jenni Järvenpää
1989 Jenni Järvenpää
1988 Riina Kuuselo
1987 Katarina Pimiä

 

Vuoden tulokas

Merkittävästä edistyksestä kaudella

2017
Eeva Kaipainen
2016 Ella Korpi
2015
Anni Järvenpää
2014 Hanna Kiviniemi
2013 Pinja Kallela
2012 Jenni Saarinen
2011 Lyydia Määttänen
2010 Tino Olenius
2009 Julia Korsumäki
2008 Beata Palander
2007 Tino Olenius
2006 Maria Tupala
2005 Ida Surakka
2004 Salla Hankivuo
2003 Krista Suhonen
2002 Krista Suhonen
2001 Ida Surakka
2000 Sanni Antonen
1999 Maria Tupala

 


 

Tsemppimalja, GoldenBlades

2017
(ei joukkuetta)
2016 (ei joukkuetta)
2015
(ei joukkuetta)
2014 (ei joukkuetta)
2013 (ei joukkuetta)
2012
Anni Koskiniemi
2011 Sanni Trög
2010 Linda Koskinen
2009 Anniina Karento
2008 Linda Koskinen
2007 Helena Tolvanen
2006 Anniina Karento

 

Tsemppimalja, FireBlades

2017
Susanna Schönberg
2016 Siiri Kalliovalkama
2015
Laura Välimaa
2014 Veera Kalliovalkama
2013 Erika Pentikäinen
2012 Reetta Kalliovalkama
2011 Marjukka Joutsenlahti
2010 Hannele Alanen
2009 Saana-Sofia Eerikäinen
2008 Kaisa Ripatti
2007 Katja Haataja
2006 Sarianna Salminen
2005 Sara-Sofia Kuusisto
2004 Maiju Turunen
2003 Helena Tolvanen
2002 Minttu Nenonen

 

Tsemppimalja, IceBlades

2017
Anna Suuriniemi
2016 Monika Yli-Äyhö
2015
Reea Mäntymaa
2014 Kaisla Keski-Sikkilä
2013 Sofia Heliö
2012 Marleena Laaksonen
2011 Maria del Mar Garcia Sierra
2010 Eve Honkanen
2009 Milja Enqvist
2008 Johanna Leminen
2007 Elena Tyynelä
2006 Sanni Virta
2005 Anna Koskinen

 

Tsemppimalja, SweetBlades

2017
Kerttu-Liina Kuivanen
2016 Nella Keskinen
2015
Ella Korpinen
2014 Laura Hiltunen
2013 Sofia Ketola

Matti ja Marianne Pelttarin palkinto

2017
SM2017 kisatiimi
2016 Miia Kaipainen
2015
Anne Järvinen
2014 Hannele Alanen
2013 Lyydia Määttänen
2012 Riikka Hyvärinen
2011 Linda Parisod
2010 Nina Koskinen
2009 Tino Olenius
2008 Lotta Savolainen
2007 Krista Suhonen
2006 Niina Laksola
2005 Kiira Korpi

 

Laatu-palkinto

Aktiivisesta, laadukkaasta ja pitkäaikaisesta työstä seuramme hyväksi

2017
Erja Naskali
2016 Tuukka Nuutinen
2015
Marjo Majlund
2014 Tapio Paavonen
2013 Elina Kiviniemi
2012 Anne-Mari Jussila

 

Vuoden juniorivalmentaja

Innostava ja osaava valmentaja, joka valmentaa alle 18-vuotiaita

2017
Marjukka Joutsenlahti
2016 Eveliina Hattula
2015
Niina Laksola
2014 Nina Koskinen
2013 Jenna Ritvasalo
2012 Anne Järvinen
2011 Tia Siromaa-Miettinen
2010 Laura Hagman
2009 Brita Salminen

 

 

 

Matti ja Marianne Pelttarin palkinto

2017
Pia Järnström
2016 Satu Lähde
2015
Marja Salmimaa
2014 Tanja Kuusela
2013 Johanna Nuotiomaa
2012 Tiina Turunen
2011 Mia Kauhanen
2010 Tiina Hildén
2009 Laura Hagman
2008 Tia Siromaa
2007 Brita Pukkila
2006 Susanna Haarala
2005 Maaret Siromaa

 

Reijo Laksolan kiertopalkinto

Seura-aktiiville, joka on ollut erittäin aktiivinen tapahtumiemme talkoissa

2017
Anu Pehkonen
2016 Erja Naskali
2015
Arja Ture
2014 Salla Hanhinen
2013 Sanna Silander
2012 Arto Korpi
2011 Katja Aaltonen
2010 Tuula Karttunen
2009 Virpi Kautto
2008 Arja Silander