Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Tulokset 2014-2015

ISU = ISU-arviointi, MUPI = muodostelmaluistelun pistearviointi, ** = tähtiarviointi (suorituksen arviointi), **** = laajennettu tähtiarviointi

 

 

Elokuu 2014

27.-30.8.2014

YL ISU JGP Ljubljana Cup 2014
Ljubljana (Slovenia)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Junior Ladies ISU  Jenni Saarinen  136,32  9/27 Tulokset

Syyskuu 2014

11.-14.9.2014 YL ISU JGP Nagoya TV Cup 2014
Aichi (Japani)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Junior Ladies  ISU Jenni Saarinen  129,44  9/27 Tulokset

 

13.9.2014 YL Kutsukilpailu
Tampere (Koovee)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
     B-silmut ****

Peppi Vallenius

48,75 2/16  Tulokset
Lina Koivumäki 45,25 7/16
Adaliina Niininen 40,25 13/16
Jerika Ijäs 38,25 15/16
Miimi Heinonen 37,50 16/16
Minit **** Lotta Toivonen 47,33 2/9 Tulokset
Eevi Luukkonen 38,67 5/9

 

20.-21.9.2014 YL

Orton Trophy 2014

Vantaa (EVT)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior B ISU Ella Korpi  97,15  2/18  Tulokset
Sanni Kuusela 89,80 5/18  
Novice A ISU Leia Piippo 74,21 12/20 Tulokset
Nerissa Mäkelä 73,25 14/20  
Novice B ISU Saara Eriksson 48,98 3/19 Tulokset
Debs A ISU Melina Lindfors 41,76 11/19 Tulokset
Lilli Hanhinen 40,73 12/19  
Maria Käppi 37,42 17/19  

 

20.-21.9.2014 YL Vierumäki Cup 2014
Vierumäki (STLL+LTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Senior A ISU Sera Väistö 102,61 2/3 Tulokset
Hanna Kiviniemi 99,69 3/3
Junior A ISU Anni Järvenpää 136,86 1/10 Tulokset
Joanna Kallela 123,19 2/10
Pinja Kallela 107,73 3/10
Mikaela Joensuu 95,91 4/10
    Junior A Men  ISU Tino Olenius  WD   -
Novice A ISU Petra Laakkonen 109,59 1/7 Tulokset
Essi Korpi 93,27 2/7
Nerissa Mäkelä 83,62 3/7
Venla-Maria Kirveskari 82,88 4/7
Leia Piippo 78,25 5/7
Debs A ISU Sara Aalto 52,79 2/20 Tulokset
Melina Lindfors

44,98

5/20

Aura Hautalahti

43,72

9/20

Eeva Kaipainen

43,71

10/20

Maria Käppi

42,91

11/20

Jasmiina Vuorela

42,29

13/20

A-silmut (kutsukilpailu)

****

Lumi Stenroth

42,50

5/10

Tulokset

Silja Sivu

40,00

6/10

Olivia Lisko

40,00

7/10

Mia Mattila

39,50

8/10

Nia Nieminen

35,00

10/10

Kiia Kahiluoto

DNS

-

B-silmut (kutsukilpailu)

**

Peppi Vallenius

27,50

1/11

Tulokset

 

Lina Koivumäki

25,50

2/11

 

Lotta Toivonen

22,50

4/11

 

Adaliina Niininen

22,50

5/11

 

Miimi Heinonen

22,00

6/11

 

Jerika Ijäs

18,50

7/11

Eevi Luukkonen

17,50

8/11

 

26.-28.9.2014 YL Hyria Skating 2014
Hämeenlinna (HTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Junior A (lyhytohjelmakilpailu) ISU Pinja Kallela 39,69 1/7  Tulokset
Joanna Kallela 35,29 2/7
Mikaela Joensuu 32,95 4/7
Junior B (lyhytohjelmakilpailu) ISU Sanni Kuusela 29,26 9/26 Tulokset
Taru Survonen 29,26 10/26
Novice A (lyhytohjelmakilpailu) ISU Essi Korpi 36,56 1/15 Tulokset
Venla-Maria Kirveskari 30,32 6/15
Novice B ISU Saara Eriksson 41,88 9/25 Tulokset
Springs A ISU Mia Mattila 30,97 11/27 Tulokset
Olivia Lisko 30,78 12/27
Silja Sivu 28,32 21/27
Kiia Kahiluoto 28,25 22/27
Springs B **** Peppi Vallenius 50,33 2/43 Tulokset
Lina Koivumäki 47,00 4/43
Adaliina Niininen 40,67 15/43
Miimi Heinonen 39,67 18/43
Jerika Ijäs 37,00 25/43
Lotta Toivonen 32,67 33/45
Eevi Luukkonen 27,67 40/43

 

26.-28.9.2014 YL Tikkurila Trophy 2014
Vantaa (TTK)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Senior A ISU Hanna Kiviniemi  113,07  1/4  Tulokset
Junior A ISU Anni Järvenpää 122,58 1/18 Tulokset
Novice A ISU Petra Laakkonen 107,93 1/20 Tulokset
Debs A ISU Eeva Kaipainen 43,29 9/21 Tulokset

 

Lokakuu 2014

10.-12.10.2014 YL

Finlandia Trophy 2014

Espoo (STLL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU  Jenni Saarinen 144,16  5/16  Tulokset

 

18.-19.10.2014 YL

SM-seniorit ja -juniorit 1. SM-vk
Kouvola (KouJt)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-seniorit ISU Jenni Saarinen 143,87 2/12  Tulokset
Sera Väistö 119,80 4/12
Hanna Kiviniemi 111,31 5/12
SM-juniorit ISU Anni Järvenpää 115,75 1/39 Tulokset
Joanna Kallela 107,93 2/39
Pinja Kallela 101,64 4/39
Mikaela Joensuu 94,21 9/39
Ella Korpi 92,40 11/39
SM-juniorit, pojat ISU Tino Olenius 127,39 3/4 Tulokset

 

25.-26.10.2014 YL Juniorit 1. valintakilpailu
Tuusula (TL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniorit, III-lohko ISU Krista Lähteenmäki  92,33 2/29  Tulokset
Sanni Kuusela 88,30 5/29  
Veera Ojanen 87,51 7/29  
Taru Survonen 82,36 10/29  

 

Marraskuu 2014

1.-2.11.2014 YL SM-noviisit 1. SM-valintakilpailu
Kuopio (KuLS)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit, lohko II ISU 

Petra Laakkonen

111,35 2/34 Tulokset

Essi Korpi

96,74 4/34

Venla-Maria Kirveskari

79,85 18/24

Leia Piippo

FNR 29/34

Nerissa Mäkelä

FNR 31/34

 

5.-9.11.2014 YL Volvo Open Cup 2014
Riika (Latvia)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Jenni Saarinen  141,30 3/24 Tulokset
Advanced Novice ISU Petra Laakkonen 87,80 3/44 Tulokset

 

8.11.2014 YL Hämeen alueen syyskilpailu
Lahti (LTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
A-silmut **** Olivia Lisko 47,33 1/10  Tulokset
Mia Mattila 45,67 4/10
Kiia Kahiluoto 37,67 8/10
Lumi Stenroth 35,00 10/10
B-silmut ****

Silja Sivu

40,33 2/25 Tulokset

Lina Koivumäki

37,67 7/25

Adaliina Niininen

37,67

8/25

Lotta Toivonen

36,00 10/25

Peppi Vallenius

35,33 12/25

Nia Nieminen

34,67 14/25

Miimi Heinonen

31,33 19/25

Jerika Ijäs

27,83 23/25

Eevi Luukkonen

24,33 25/25

 

8.-9.11.2014 ML SM-sarjat 1. SM-valintakilpailu
Helsinki (HTK)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU  FireBlades 110,64 8/13 Tulokset
SM-noviisit, lohko I ISU CrystalBlades 47,55 3/8 Tulokset

 

15.11.2014 YL Hämeen alueen syyskilpailu
Riihimäki (RTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minit **** Henna Mattila 42,00 2/23 Tulokset
Minit, pojat **** Jari Krestyannikov 33,25 1/1
Tulokset
Tintit s. 2006 ** Lotte Eronen 22,25 1/12 Tulokset
Elli Konttajärvi    
Tintit s. 2007 ** Unna Kuusinen 22,75 1/11 Tulokset
Jenna Mattila 20,50 2/11  
Nella Aaltonen 20,25 3/11  
Rosa Reponen  
Tintit s. 2008 ja myöh. ** Heta Törmänen 21,25 1/6 Tulokset
Serafiina Niininen 18,25 2/6
 

 

15.-16.11.2014

YL

SM-seniorit ja -juniorit 2. SM-vk

Vantaa (TTK)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-seniorit ISU  Jenni Saarinen 155,03  1/13 Tulokset
Hanna Kiviniemi 114,90 5/13  
Sera Väistö 108,42 7/13  
SM-juniorit ISU Anni Järvenpää 130,05 1/40 Tulokset
Joanna Kallela 121,89 2/40  
Pinja Kallela 105,79 5/40
Ella Korpi 98,28 10/40
Mikaela Joensuu FNR 26/40
SM-juniorit, pojat ISU Tino Olenius 129,53 2/4 Tulokset

 

22.11.2014 ML Kansalliset sarjat 1. vk
Espoo (HL)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit, lohko I MUPI StarBlades 66,60 5/11 Tulokset
Tulokkaat, lohko I MUPI IceBlades 42,40 11/16 Tulokset
Seniorit, lohko I ISU RustyBlades 40,65 3/4 Tulokset
Aikuiset, lohko I MUPI DustyBlades 70,20 3/11 Tulokset

 

22.-23.11.2014 YL

Kutsukilpailu

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniorit ISU Taru Survonen 87,75 2/17 Tulokset
Veera Ojanen 84,62 4/17
Sanni Kuusela WD -
SM-noviisit ISU Petra Laakkonen 116,93 1/11 Tulokset
Venla-Maria Kirveskari 81,90 2/11  
Nerissa Mäkelä 79,95 3/11  
Leia Piippo 74,21 9/11  
Noviisit ISU Saara Eriksson 43,91 1/10 Tulokset
Debytantit ISU Maria Käppi 49,84 2/22 Tulokset
Eeva Kaipainen 48,89 3/22
Sara Aalto 46,87 6/22
Aura Hautalahti 46,85 7/22
Jasmiina Vuorela 44,58 10/22
Lilli Hanhinen 36,23 21/22
Melina Lindfors WD -
A-silmut ISU Mia Mattila 37,47 1/11 Tulokset
Olivia Lisko 35,29 2/11  
Nia Nieminen 31,58 6/11
Kiia Kahiluoto 28,28 9/11
Lina Koivumäki 21,85 11/11
Lumi Stenroth WD -
B-silmut s. 2005 ja myöh. **** Jerika Ijäs 42,00 2/13 Tulokset
Peppi Vallenius 41,33 3/13  
Silja Sivu 40,33 6/13
Adaliina Niininen 39,00 8/13
Lotta Toivonen 36,67 9/13
Miimi Heinonen 35,00 11/13
Eevi Luukkonen 24,00 13/13
Minit s. 2006 ja myöh. **** Henna Mattila 42,83 5/13 Tulokset
Jari Krestyannikov 38,00 7/13
Tintit ** Lotte Eronen 24,33 1/20
Elli Konttajärvi  
Unna Kuusinen
Jenna Mattila
Serafiina Niininen
Rosa Reponen
Heta Törmänen

 

26.-30.11.2014 YL NRW Trophy
Dortmund (Saksa)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Sera Väistö 117,73 6/17 Tulokset
Hanna Kiviniemi 101,06 12/17  
Junior Ladies ISU Anni Järvenpää 141,21 2/40 Tulokset
Advanced Novice ISU Essi Korpi 70,45 19/34 Tulokset

 

29.-30.11.2014 YL Noviisit ja debytantit 1. vk
Espoo (EsJt)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Noviisit, lohko I ISU  Saara Eriksson  43,58 7/37 Tulokset
Debytantit, lohko I ISU Sara Aalto 53,45 2/34 Tulokset
Aura Hautalahti 51,98 4/34
Maria Käppi 50,06 5/34
Lilli Hanhinen 45,84 16/34
Eeva Kaipainen 45,28 20/34
Jasmiina Vuorela 45,22 21/34  

 

30.11.2014 ML Kutsukilpailu
Riihimäki (RJT)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit MUPI CrystalBlades 69,33 1/4 Tulokset
Minorit MUPI StarBlades 50,33 3/5 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 52,00 1/4 Tulokset

 

Joulukuu 2014

4.-6.12.2014 YL Tallinn Trophy 2014
Tallinna (Viro)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU  Hanna Kiviniemi 114,34  10/17 Tulokset
Junior Ladies ISU Anni Järvenpää 140,08 1/33 Tulokset
Joanna Kallela 117,98 4/33  
Advanced Novice ISU Petra Laakkonen 96,20 3/41 Tulokset

 

6.12.2014 YL Kutsukilpailu
Jyväskylä (JyTLS)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut **** Olivia Lisko 47,33 1/4 Tulokset
Nia Nieminen 40,67 2/4  
B-silmut **** Silja Sivu 45,33 1/17 Tulokset
Adaliina Niininen 35,67 7/17  
Lotta Toivonen 31,67 13/17  
Minit s. 2006 ja myöh. **** Henna Mattila Tulokset
Minit s. 2006 ja myöh. pojat **** Jari Krestyannikov 25,67 1/2 Tulokset
Tintit s. 2006 ** Lotte Eronen 27,50 1/17 Tulokset
Elli Konttajärvi    
Tintit s. 2007 ** Unna Kuusinen 24,50 2/16 Tulokset
Nella Aaltonen 24,00 3/16  
Jenna Mattila
Rosa Reponen
Tintit s. 2008 ja myöh. ** Heta Törmänen 26,00 1/11 Tulokset
Serafiina Niininen 23,50 2/11
Ulla Nieminen 18,50 3/11

 

6.-7.12.2014 YL 16th Tampere Santa Claus
Tampere (Varala-Tiimi)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior A ISU Pinja Kallela 109,57 2/11 Tulokset
Ella Korpi 95,50 7/11  
Mikaela Joensuu WD -  
Junior B (vapaaohjelmakilpailu) ISU Veera Ojanen 59,02 1/12 Tulokset
Novice A ISU Venla-Maria Kirveskari 89,20 3/13 Tulokset
Nerissa Mäkelä 82,13 7/13  
Leia Piippo 79,05 10/13  
Novice B ISU Saara Eriksson 44,88 5/23 Tulokset
Debs A ISU Eeva Kaipainen 55,66 1/27 Tulokset
Aura Hautalahti 53,78 3/27  
Sara Aalto 49,49 8/27  

 

12.-14.12.2014 ML 2. SM-valintakilpailu
Espoo (ETK)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU FireBlades 107,38 9/13 Tulokset
SM-noviisit, lohko I ISU CrystalBlades 43,21 5/8 Tulokset

 

19.-21.12.2014 YL

SM-seniorit ja -juniorit SM2015

Vantaa (HSK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-seniorit ISU Kiira Korpi 168,00 1/13 Tulokset
Jenni Saarinen 157,00 2/13
Hanna Kiviniemi 129,02 5/13
Sera Väistö 114,35 10/13  
SM-juniorit ISU Anni Järvenpää 128,46 2/17 Tulokset
Joanna Kallela 127,48 3/17  
Pinja Kallela 108,65 6/17
Ella Korpi 96,44 11/17
Mikaela Joensuu WD -
SM-juniorit, pojat ISU Tino Olenius 125,31 2/4 Tulokset

 

Tammikuu 2015

3.-6.1.2015 YL Crystal Cup 2015
Mikkeli (ML)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior B ISU Veera Ojanen 91,50 4/29 Tulokset
Novice A ISU Venla-Maria Kirveskari 87,95 4/13 Tulokset
Leia Piippo 78,34 9/13
Nerissa Mäkelä WD -
Debs A ISU Aura Hautalahti 48,86 12/30 Tulokset
Maria Käppi 47,18 14/30
Lilli Hanhinen 45,26 18/30
Jasmiina Vuorela 42,60 24/30
Springs A ISU Lina Koivumäki 28,96 14/25 Tuokset
Kiia Kahiluoto 24,34 22/25
Springs B 2005 & younger **** Peppi Vallenius 43,33 5/15 Tulokset
Lotta Toivonen 39,00 10/15
Adaliina Niininen 35,33 13/15
Eevi Luukkonen 31,67 15/15

 

4.-6.1.2015 YL Froggie Cup 2015
Helsinki (HSK)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Junior A ISU Pinja Kallela 106,15 2/15 Tulokset
Ella Korpi 100,09 5/15
Mikaela Joensuu 89,63 10/15
Junior B ISU Sanni Kuusela 92,46 2/24 Tulokset
Novice A ISU Petra Laakkonen 109,50 1/22 Tulokset
Essi Korpi 90,07 3/22
Novice B ISU Saara Eriksson 43,37 10/27 Tulokset
Debs A ISU Sara Aalto 55,17 1/26 Tulokset
Springs A ISU Mia Mattila 36,27 8/25 Tulokset
Olivia Lisko 35,48 11/25
Springs B **** Silja Sivu 45,33 1/36 Tulokset
Emilia Erholtz 36,00 14/36

 

10.-11.1.2015 YL SM-noviisit 2. valintakilpailu
Kouvola (KouJt)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit, lohko II  ISU Petra Laakkonen 124,86 1/31 Tulokset
Essi Korpi 96,74 4/31  
Venla-Maria Kirveskari 87,95 9/31
Leia Piippo 75,55 25/31  

 

11.1.2015 ML Tiksi IceClub 2015
Vantaa (TTK)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit MUPI CrystalBlades 78,25 4/7 Tulokset
Minorit MUPI StarBlades 74,25 5/9 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 45,25 8/12 Tulokset
SweetBlades 33,50 11/12
Aikuiset MUPI DustyBlades 68,25 4/8 Tulokset

 

17.-18.1.2015 YL Juniorit 2. valintakilpailu
Tampere (KooVee)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
     Juniorit, III-lohko  ISU Sanni Kuusela 88,20 6/27 Tulokset
Veera Ojanen 85,36 7/27

 

17.-18.1.2015 ML Leon Lurje Trophy 2015
Göteborg (Ruotsi)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior ISU FireBlades 137,85 2/9 Tulokset
Advanced Novice ISU CrystalBlades 106,33 1/8 Tulokset

 

22.1.2015 YL Hämeen alueen kevätkilpailu
Tampere (TapTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Mia Mattila 36,31 1/16 Tulokset
Silja Sivu 34,19 5/16
Olivia Lisko 33,69 6/16
Minea Karp 33,54 7/16  
Nia Nieminen 30,84 9/16
Kiia Kahiluoto 25,57 13/16
Lina Koivumäki 22,74 15/16
B-silmut **** Emilia Erholtz 47,00 4/21 Tulokset
Peppi Vallenius 45,33 6/21
Adaliina Niininen 41,00 11/21
Jerika Ijäs 37,67 13/21
Lotta Toivonen 36,67 14/21
Miimi Heinonen 36,00 16/21
Eevi Luukkonen 29,33 21/21

 

24.1.2015 ML Kutsukilpailu
Kouvola (KouJt)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Tulokkaat MUPI IceBlades 41,00 5/5 Tulokset

 

24.1.2015 YL

Noviisit ja debytantit 2. vk

Porvoo (PTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
     Debytantit, lohko I ISU Aura Hautalahti 57,53 1/33 Tulokset
Sara Aalto 55,94 2/33
Jasmiina Vuorela 48,16 11/33
Maria Käppi 48,10 12/33
Eeva Kaipainen 47,90 14/33
Lilli Hanhinen 47,15 20/33
Noviisit, lohko I ISU Saara Eriksson 45,77 12/37 Tulokset

 

26.-28.1.2015 YL

EYOF 2015

Dornbirn (Itävalta)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Jenni Saarinen 128,93 4/30 Tulokset

 

Helmikuu 2015

1.2.2015 ML Aluemestaruuskilpailut
Tampere (TapTL)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit MUPI FireBlades 71,00 2/2 Tulokset
SM-noviisit MUPI CrystalBlades 80,33 1/3 Tulokset
Minorit MUPI StarBlades 68,00 1/5 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 58,67 2/10 Tulokset
MUPI SweetBlades 32,00 9/10
Kansalliset seniorit MUPI RustyBlades 73,67 1/2 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 69,00 1/5 Tulokset

 

7.2.2015 YL Hämeen alueen kevätkilpailu
Hämeenlinna (HTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
     Minit **** Henna Mattila 44,33 2/22 Tulokset
Lotte Eronen 40,00 3/22  
Elli Konttajärvi 34,67 8/22
Jenna Mattila 30,00 17/22
Nella Aaltonen 27,67 20/22
Minit, pojat **** Jari Krestyannikov 40,33 1/1 Tulokset
Tintit s. 2007 ** Unna Kuusinen 26,33 1/22 Tulokset
Rosa Reponen 22,00 3/22
Tintit s. 2008 ja myöh. ** Heta Törmänen 22,67 1/15 Tulokset
Serafiina Niininen 21,67 2/15
Sini Alku
Ulla Nieminen

 

7.-8.2.2015 YL Rauma Cup 2015
Rauma (RauTL)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
     Junior A  ISU  Pinja Kallela 117,78 1/13 Tulokset
Ella Korpi 100,61 4/13
Junior B ISU Sanni Kuusela 96,28 1/26 Tulokset
Veera Ojanen 94,11 4/26
Novice A ISU Essi Korpi 91,57 2/16 Tulokset
Venla-Maria Kirveskari 84,45 4/16
Nerissa Mäkelä 77,98 10/16
Debs A ISU Sara Aalto 50,64 2/16 Tulokset
Springs A ISU Olivia Lisko 32,85 6/23 Tulokset
Mia Mattila 28,38 13/23  

 

7.-8.2.2015 YL Winter Universiade 2015
Granada (Espanja)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
     Ladies ISU Sera Väistö 122,19  14/32 Tulokset

 

 

8.2.2015 ML

Kansalliset sarjat 2. vk

Espoo (ETK)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit ISU StarBlades 30,68 4/11 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 52,60 8/18 Tulokset
SweetBlades 27,80 17/18
Kansalliset seniorit ISU RustyBlades 41,47 4/4 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 61,00 6/11 Tulokset

 

9.2.2015 YL

Silmujen finaalit

Tampere (Koovee)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut, megafinaali ISU Olivia Lisko 34,80  4/12 Tulokset
Minea Karp 32,82 7/12  
Mia Mattila 31,98 9/12
Silja Sivu 30,90 10/12
Nia Nieminen 29,43 11/12
B-silmut, aluefinaali **** Peppi Vallenius 49,00 1/15 Tulokset
Emilia Erholtz 43,33 6/15
Jerika Ijäs 40,67 10/15
Lina Koivumäki 38,67 12/15
Adaliina Niininen 36,00 14/15

 

12.-15.2.2015 YL

PM2015

Stavanger (Norja)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Jenni Saarinen 146,07 1/9 Tulokset
Hanna Kiviniemi 125,96 5/9
Junior Ladies ISU Anni Järvenpää 122,44 2/19 Tulokset
Joanna Kallela 112,72 4/19
Junior Men ISU Tino Olenius 136,68 2/5 Tulokset
Novice Girls ISU Petra Laakkonen 105,06 1/19 Tulokset

 

21.2.2015 YL Aluemestaruuskilpailu
Heinola (HeiTa)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit (VO) ISU Pinja Kallela 75,68 1/3 Tulokset
Ella Korpi 65,70 2/3
Juniorit (vapaaohjelmakilpailu) ISU Krista Lähteenmäki 57,17 2/12 Tulokset
Sanni Kuusela 56,68 3/12
Veera Ojanen 52,31 6/12
SM-noviisit (vapaaohjelmakilpailu) ISU Essi Korpi 63,73 1/10 Tulokset
Venla-Maria Kirveskari 56,55 2/10
Leia Piippo 55,89 3/10
Nerissa Mäkelä 47,26 8/10
Debytantit ISU Eeva Kaipainen 53,62 2/20 Tulokset
Aura Hautalahti 53,46 3/20
Sara Aalto 51,82 5/20
Maria Käppi 50,18 7/20
Jasmiina Vuorela 47,07 10/20
Lilli Hanhinen 43,97 14/20

 

21.2.2015 YL

A-silmut timanttifinaali

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Olivia Lisko 37,45 14/26 Tulokset
Minea Karp 36,28 17/26  

 

25.-28.2.2015 YL Hellmut Seibt Memorial
Wien (Itävalta)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Hanna Kiviniemi 131,80 6/30 Tulokset
Junior Ladies ISU Anni Järvenpää 130,09 2/38 Tulokset
Joanna Kallela 116,44 5/38
Junior Men ISU Tino Olenius 126,37 5/10 Tulokset
Advanced Novice ISU Petra Laakkonen 83,70 3/36 Tulokset

 

28.2.-1.3.2015 ML SM2015
Tampere (TapTL)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU FireBlades 121,98 9/12  Tulokset
SM-noviisit ISU CrystalBlades 48,78 5/12 Tulokset

 

Maaliskuu 2015

4.-6.3.2015 YL ISU Junior Worlds 2015
Tallinna (Viro)
Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior Ladies ISU Jenni Saarinen 139,50 13/43 Tulokset

 

7.3.2015 ML

Kutsukilpailu

Porvoo (PTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
  Minorit MUPI StarBlades 77,67 2/6 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 68,33 2/6 Tulokset

 

7.-8.3.2015 YL

Juniorit loppukilpailu & HF

Turku (TRT)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniorit, loppukilpailu ISU Krista Lähteenmäki 95,48 8/23 Tulokset
Juniorit, hopeafinaali (vain VO) ISU Sanni Kuusela 64,17 2/16 Tulokset
Veera Ojanen 54,80 6/16

 

14.3.2015 YL

Varalan Vappis 2015

Tampere (Varala)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minit s.2006 **** Lotte Eronen 44,00 3/13 Tulokset
Henna Mattila 42,33 4/13  
Nella Aaltonen 41,67 5/13
Jari Krestyannikov 41,33 6/13
Jenna Mattila 32,67 10/13
Rosa Reponen 32,33 11/13
Elli Konttajärvi 31,67 12/13
Tintit s. 2007 ** Unna Kuusinen 22,33 3/20 Tulokset
Tintit s. 2008 ** Ulla Nieminen 24,00 1/16
Tulokset
Serafiina Niininen 24,00 2/16
 
Sini Alku
Heta Törmänen

 

13.-15.3.2015 YL

Coupe Du Printemps 2015

Luxemburg

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Hanna Kiviniemi 129,83 4/11 Tulokset
Junior Ladies ISU Anni Järvenpää 126,55 1/25 Tulokset

 

14.-15.3.2015 YL

SM-noviisit SM2015 & HF

Vantaa (TTK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit, SM2015  ISU Petra Laakkonen 127,83 1/22 Tulokset
Essi Korpi 102,62 8/22
Venla-Maria Kirveskari 86,50 18/22
SM-noviisit, hopeafinaali (vain VO) ISU Leia Piippo 52,19 9/22 Tulokset

 

22.3.2015 YL

Debytantit kulta- & hopeafinaali

Kotka (KoTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit, kultafinaali ISU Sara Aalto 57,21 4/23 Tulokset
Aura Hautalahti 57,10 5/23  
Maria Käppi 45,36 21/23
Debytantit, hopeafinaali ISU Jasmiina Vuorela 47,41 13/21 Tulokset

 

 

27.-29.3.2015 YL

Spring Carnival

Vantaa (EVT)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Debs A ISU Lilli Hanhinen 49,08 3/15 Tulokset
Eeva Kaipainen 45,36 5/15
Springs A ISU Kiia Kahiluoto 28,49 12/22 Tulokset
Springs B **** Peppi Vallenius 51,00 2/18 Tulokset
Miimi Heinonen 44,33 4/18
Emilia Erholtz 43,67 5/18
Jerika Ijäs 35,00 14/18
Cubs 2006 **** Henna Mattila 42,67 8/30 Tulokset
Lotte Eronen 38,00 19/30
Elli Konttajärvi 32,67 24/30
Cubs 2007 & younger **** Rosa Reponen 36,00 3/6 Tulokset
Nella Aaltonen 35,33 4/6
Cubs boys **** Jari Krestyannikov 39,00 1/4 Tulokset
Chicks 2008 & younger ** Ulla Nieminen 18,67 4/22 Tulokset
Heta Törmänen 18,33 5/22
Sini Alku
Serafiina Niininen

 

 

28.-29.3.2015 ML Kansalliset sarjat loppukilpailu
Vantaa (EVT)
Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit ISU StarBlades 34,95 5/22 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 52,60 14/32 Tulokset
SweetBlades 40,80 27/32
Kansalliset seniorit ISU RustyBlades 45,01 5/9 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 71,20 5/11 Tulokset