Tappara Taitoluistelijat

Historia

Perustettu 2012

 

2019-2020

Tulokkaat

 

Luistelijat: Sofia Andriyashina (C), Roza Azizan, Julia Bäck, Mila Hietakangas, Lucy Häkkinen, Lotta Hämeensaari, Emma Ivanoff, Alisa Junnola, Iida Kirjavainen, Anna Klade, Klaara Koivula, Kreetta Koivula, Klaudia Kuokkanen, Sofia Leinonen, Minja Leskinen, Pihla Levonen (C), Fanny Lähteenmäki, Helvi Lähteenmäki, Amalia Maja, Alisa Mannila, Ella Myllyniemi, Elsi Naskali, Elma Nieminen, Stella Niittymäki, Lila Nikkilä (C), Annika Orakangas, Ida Pietilä, Ellen Pitkänen, Hertta Rantanen, Aino Tamminen, Sonja Tillanen ja Amelia Viidanoja.

 

Keski-ikä (1.7.2019): 6,9 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Carina Bergström, Erika Pentikäinen, Valentina Saljapina (tanssi)

 

Ohjelman teema: Heppatytöt

 

Kilpailutuloksia:

  • Aluemestaruuskilpailu 11/12
  • Kutsukilpailu (pikkutulokkaat) 1/5
  • 2. valintakilpailu 11/16

 

2018-2019

Tulokkaat

 

Luistelijat: Jennina Alakoski, Sofia Andriyashina, Roza Azizan, Jade Haavisto, Veera Haltamo, Lotta Hämeensaari, Emma Ivanoff, Pinja Jokela, Lumi Jokiranta, Anni Junnola, Sanni Kilpinen, Taimi-Alina Kuivanen, Janella Laiho, Venla Leeve (C), Sofia Leinonen, Pihla Levonen, Nina Li, Fanny Lähteenmäki, Amalia Maja, Ilona Mustonen, Elma Nieminen, Viena Nieminen, Lila Nikkilä, Annika Orakangas, Milja Oravainen, Mila Ovaska, Anna Palo-oja, Jenni Pan, Sofie Pihlaja (A), Selina Raimovaara, Lotta Salo (A), Elisaveta Sarelainen, Erika Silvola ja Sanni Uurto.

 

Keski-ikä (1.7.2018): 7,2 vuotta

 

Valmentajat: Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Erika Pentikäinen, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Hammaskeijut

 

Kilpailutuloksia:

  • Aluemestaruuskilpailu 11/12
  • 2. valintakilpailu 15/15
  • Kutsukilpailu 13/18
  • Kutsukilpailu 8/13

 

2017-2018

Tulokkaat

 

Luistelijat: Jade Haavisto, Aurora Heikkilä, Linnea Huikkola, Emma Ivanoff, Pinja Jokela, Lumi Jokiranta, Anni Junnola, Sanni Kilpinen, Anni Kolari, Saara Korkama (C), Kerttu-Liina Kuivanen (C), Taimi-Alina Kuivanen, Venla Leeve, Olivia Leinonen, Viiu Levola, Aada Lähteenmäki, Anna Lähteenmäki, Ilona Mustonen, Emmi Mäkinen, Milja Oravainen, Jenni Pan, Matilda Pelto-Huikko, Sofie Pihlaja, Nelly Pitkänen, Pinja Saikkonen, Venla Salmela, Lotta Salo, Elisaveta Sarelainen, Erika Silvola, Vilma Tiili, Sanni Uurto ja Siiri Viljakainen.

 

Keski-ikä (1.7.2017): 7,2 vuotta

 

Valmentajat: Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Laura Parpala, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Pienet sammakot

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 4/5
  • Kutsukilpailu 3/8
  • Aluemestaruuskilpailu 3/12
  • 2. valintakilpailu 11/13
  • Loppukilpailu (ryhmä 3) 10/12

 

2016-2017

Tulokkaat

 

Luistelijat: Aada Haltamo, Aurora Heikkilä, Oona Hovikorpi, Linnea Huikkola, Pinja Jokela, Emilia Kankkunen, Pihla Kantanen, Nella Keskinen (C), Anni Kolari, Saara Korkama, Kerttu-Liina Kuivanen, Matilda Kuoppala, Olivia Leinonen, Viiu Levola, Aada Lähteenmäki, Anna Lähteenmäki, Fanni Lähteinen, Ilona Mustonen, Sanni Mäkinen, Viivi Nikkilä, Ella-Mari Ollila (C), Matilda Pelto-Huikko, Arina Philippova (C), Pinja Saikkonen, Venla Salmela, Erika Silvola, Vilma Tiili, Vilma Valtanen, Iida Veikkola ja Siiri Viljakainen.

 

Keski-ikä (1.7.2016): 6,9 vuotta

 

Valmentajat: Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Laura Parpala, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Puutarhatontut

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 5/6
  • Kutsukilpailu 6/8
  • 2. valintakilpailu 9/18
  • Loppukilpailu (B-tulokkaat) 5/14

 

2015-2016

Tulokkaat

 

Luistelijat: Ksenia Andriyashina, Felicia Graichen, Oona Hovikorpi, Ella Hyytinen, Pihla Kantanen, Nella Keskinen, Ella Korpinen (C), Anni-Maria Kuivanen (C), Matilda Kuoppala, Emilia Kurppa, Viiu Levola, Fanni Lähteinen, Pihla Mujunen, Ilona Mustonen, Pirre Nelimarkka, Venla Nieminen, Viivi Nikkilä, Ella-Mari Ollila, Wenla Pentti, Arina Philippova, Kiia Pirinen, Juliina Ruuska, Enni-Noora Siivonen, Anna Suuriniemi, Silja Syvänen (C), Anni Toivonen, Iida Veikkola ja Mariia Vuorenmaa.

 

Keski-ikä (1.7.2015): 7,1 vuotta

 

Valmentajat: Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Bamse - Maailman vahvin nalle

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 7/8
  • Kutsukilpailu 6/7
  • Aluemestaruuskilpailu 9/11
  • 2. valintakilpailu 14/18
  • Kutsukilpailu 4/6
  • Loppukilpailu (B-tulokkaat) 5/13

 

2014-2015

Tulokkaat

 

Luistelijat: Neea Alanen, Selma Haapaniemi, Meeri Hanhisuanto, Ella Hyytinen, Vanessa Härkönen, Sofia Kandell (C), Ella Korpinen, Anni-Maria Kuivanen, Emilia Kurppa, Kerttu Kähkönen, Saana Launonen, Emilia Leinonen, Viiu Levola, Fanni Lähteinen, Noora Lindell, Pihla Mujunen, Noora Muranen, Linda Möttönen, Viivi Nikkilä, Ella Ojala, Anniina Ollila, Wenla Pentti, Saimi Prusi (C), Vilma-Liina Rantala (C), Helmi Rautkivi, Milla Roppo, Juliina Ruuska, Sofia Sirén, Silja Syvänen, Anni Toivonen, Mariia Vuorenmaa ja Monika Yli-Äyhö.

 

Keski-ikä (1.7.2014): 7,0 vuotta

 

Valmentajat: Laura Parpala, Meri Kiviniemi

 

Ohjelman teema: Pieni merenneito

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 11/12
  • Aluemestaruuskilpailu 9/19
  • 2. valintakilpailu 17/18
  • Loppukilpailu 27/32

 

2013-2014

Tulokkaat

 

Luistelijat: Neea Alanen, Meeri Hanhisuanto, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Ella Hyytinen, Vanessa Härkönen, Venla Ihalainen, Oona Järvinen, Sofia Kandell, Sofia Ketola, Suvituuli Kollanus, Saana Korpela, Tuuli Korpela, Emma Leeve, Jenny Lehtiö, Noora Lindell, Reea Mäntymaa, Linda Möttönen, Nea Niemi, Lila Niskala, Salla Nurminen, Anniina Ollila, Saimi Prusi, Vilma-Liina Rantala, Lilli Salomaa, Pauliina Salomaa, Anni Toivonen ja Venla Vaaranmaa.

 

Keski-ikä (1.7.2013): 7,0 vuotta

 

Valmentajat: Riikka Hyvärinen, Meri Kiviniemi

 

Ohjelman teema: Alfred J. Kwak

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 12/12
  • Aluemestaruuskilpailu 5/6

 

2012-2013

Tulokkaat

 

Luistelijat: Aino Aittoniemi, Laura Grönroos, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Suvituuli Kollanus, Sofia Ketola, Emma Leeve, Jenny Lehtiö, Julia Leinonen, Heidi Mäkinen, Emma Pehkonen, Saimi Prusi, Aino Raivio (C), Daniela Silvennoinen (A) ja Jenni-Anya You.

 

Keski-ikä (1.7.2012): 6,6 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Martiina Lähde, Sanni Trög

 

Ohjelman teema: Late Lammas

 

Kilpailutuloksia:

  • Kutsukilpailu 5/5
  • Aluemestaruuskilpailu 6/6
  • Loppukilpailu 23/25