Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Historia

Perustettu 2012

 

2016-2017

Tulokkaat

Luistelijat: Aada Haltamo, Aurora Heikkilä, Oona Hovikorpi, Linnea Huikkola, Pinja Jokela, Emilia Kankkunen, Pihla Kantanen, Nella Keskinen (C), Anni Kolari, Saara Korkama, Kerttu-Liina Kuivanen, Matilda Kuoppala, Olivia Leinonen, Viiu Levola, Aada Lähteenmäki, Anna Lähteenmäki, Fanni Lähteinen, Ilona Mustonen, Sanni Mäkinen, Viivi Nikkilä, Ella-Mari Ollila (C), Matilda Pelto-Huikko, Arina Philippova (C), Pinja Saikkonen, Venla Salmela, Erika Silvola, Vilma Tiili, Vilma Valtanen, Iida Veikkola ja Siiri Viljakainen.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2016) 6,9 vuotta.

 

Valmentajat: Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Laura Parpala, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Puutarhatontut

 

Kilpailutuloksia:

13.11.2016 1. valintakilpailu, Pori 5/6
15.1.2017 Kutsukilpailu, Tampere 6/8
12.2.2017 2. valintakilpailu, Turku 9/18
18.3.2017 Loppukilpailu (B-tulokkaat), Espoo 5/14

 

2015-2016

Tulokkaat

Luistelijat: Ksenia Andriyashina, Felicia Graichen, Oona Hovikorpi, Ella Hyytinen, Pihla Kantanen, Nella Keskinen, Ella Korpinen (C), Anni-Maria Kuivanen (C), Matilda Kuoppala, Emilia Kurppa, Viiu Levola, Fanni Lähteinen, Pihla Mujunen, Ilona Mustonen, Pirre Nelimarkka, Venla Nieminen, Viivi Nikkilä, Ella-Mari Ollila, Wenla Pentti, Arina Philippova, Kiia Pirinen, Juliina Ruuska, Enni-Noora Siivonen, Anna Suuriniemi, Silja Syvänen (C), Anni Toivonen, Iida Veikkola ja Mariia Vuorenmaa.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2015) 7,1 vuotta

 

Valmentajat: Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio (tanssi)

 

Ohjelman teema: Bamse - Maailman vahvin nalle

 

Kilpailutuloksia:

29.11.2015 Kutsukilpailu, Riihimäki 7/8
13.12.2015 Kutsukilpailu, Lempäälä 6/7
24.1.2016 Aluemestaruuskilpailu, Kouvola 9/11
6.2.2016 2. valintakilpailu, Vantaa 14/18
12.3.2016 Kutsukilpailu, Porvoo 4/6
19.3.2016 Loppukilpailu (B-tulokkaat), Vantaa 5/13

 

2014-2015

Tulokkaat

Luistelijat: Neea Alanen, Selma Haapaniemi, Meeri Hanhisuanto, Ella Hyytinen, Vanessa Härkönen, Sofia Kandell (C), Ella Korpinen, Anni-Maria Kuivanen, Emilia Kurppa, Kerttu Kähkönen, Saana Launonen, Emilia Leinonen, Viiu Levola, Fanni Lähteinen, Noora Lindell, Pihla Mujunen, Noora Muranen, Linda Möttönen, Viivi Nikkilä, Ella Ojala, Anniina Ollila, Wenla Pentti, Saimi Prusi (C), Vilma-Liina Rantala (C), Helmi Rautkivi, Milla Roppo, Juliina Ruuska, Sofia Sirén, Silja Syvänen, Anni Toivonen, Mariia Vuorenmaa ja Monika Yli-Äyhö.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2014) 7,0 vuotta

 

Valmentajat: Laura Parpala, Meri Kiviniemi

 

Ohjelman teema: Pieni merenneito

 

Kilpailutuloksia:

11.1.2015 Tiksi IceClub, Vantaa 11/12
1.2.2015 Aluemestaruuskilpailu, Tampere 9/10
8.2.2015 2. valintakilpailu, Espoo 17/18
29.3.2015 Loppukilpailu, Vantaa 27/32

 

2013-2014

Tulokkaat

Luistelijat: Neea Alanen, Meeri Hanhisuanto, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Ella Hyytinen, Vanessa Härkönen, Venla Ihalainen, Oona Järvinen, Sofia Kandell, Sofia Ketola, Suvituuli Kollanus, Saana Korpela, Tuuli Korpela, Emma Leeve, Jenny Lehtiö, Noora Lindell, Reea Mäntymaa, Linda Möttönen, Nea Niemi, Lila Niskala, Salla Nurminen, Anniina Ollila, Saimi Prusi, Vilma-Liina Rantala, Lilli Salomaa, Pauliina Salomaa, Anni Toivonen ja Venla Vaaranmaa.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2013) 7,0 vuotta

 

Valmentajat: Riikka Hyvärinen, Meri Kiviniemi

 

Ohjelman teema: Alfred J. Kwak

 

Kilpailutuloksia:

9.2.2014

Tiksi IceClub, Vantaa

12/12

16.3.2014

Aluemestaruuskilpailu, Lappeenranta

5/6

 

2012-2013

Tulokkaat

Luistelijat: Aino Aittoniemi, Laura Grönroos, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Suvituuli Kollanus, Sofia Ketola, Emma Leeve, Jenny Lehtiö, Julia Leinonen, Heidi Mäkinen, Emma Pehkonen, Saimi Prusi, Aino Raivio (C), Daniela Silvennoinen (A) ja Jenni-Anya You.

 

Joukkueen keski-ikä (1.7.2012) 6,6 vuotta

 

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Martiina Lähde, Sanni Trög

 

Ohjelman teema: Late Lammas

 

Kilpailutuloksia:

9.2.2013

Kutsukilpailu, Porvoo

5/5

16.3.2013

Aluemestaruuskilpailu, Kouvola

6/6

24.3.2013

Loppukilpailu, Vantaa

23/25