Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Tulokset 2016-2017

VK = valintakilpailu, LK = loppukilpailu, KF = kultafinaali, HF = hopeafinaali,

ISU = ISU-arviointi, MUPI = muodostelmaluistelun pistearviointi, ** = tähtiarviointi (suorituksen arviointi), **** = laajennettu tähtiarviointi

 

Syyskuu 2016

9.-11.9.2016 YL

Tikkurila Trophy

Vantaa (TTK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Senior A ISU Hanna Kiviniemi  121,77 1/5  Tulokset
Junior A ISU Essi Korpi 105,43 3/23 Tulokset
Ella Korpi 96,81 5/23
Novice A, older ISU Sara Aalto 83,99 4/26 Tulokset
Novice A, younger ISU Eeva Kaipainen 82,30 3/22 Tulokset
Lilli Hanhinen 73,26 10/22
Maria Käppi 73,17 11/22

 

16.-17.9.2016 YL

ISU JGP Cup of Mordovia

Saransk (Venäjä)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior Ladies ISU Joanna Kallela  124,24 9/28  Tulokset

 

18.9.2016 YL

J. Rinta-Jouppi Cup

Hämeenlinna (HTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debs A 2003 ISU Mia Mattila 45,86  2/15  Tulokset
Jasmiina Vuorela 44,93 4/15  
Debs A 2004 ISU Kiia Kahiluoto 43,88 10/41 Tulokset
Debs A 2005 ISU Olivia Lisko 50,93 3/26 Tulokset
Miimi Heinonen 46,22 5/26  
Silja Sivu 44,68 7/26
Peppi Vallenius 43,51 10/26
Minea Karp 39,99 15/26
Emilia Erholtz 39,19 16/26

 

29.-30.9.2016 YL

ISU JGP Cup of Tallinn

Tallinna (Viro)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Junior Ladies ISU Joanna Kallela 124,26 9/33 Tulokset

 

Lokakuu 2016

1.-2.10.2016 YL

Skate Espoo

Espoo (EsJt)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
SM-noviisit ISU Eeva Kaipainen 84,77 1/16 Tulokset
Sara Aalto 81,52 4/16  
Maria Käppi 75,21 12/16  
    Debytantit ISU Minea Karp 43,63 9/27  Tulokset
Mia Mattila 43,62 10/27  
Miimi Heinonen 41,15 12/27  
Olivia Lisko 40,99 13/27  
Silja Sivu 38,22 16/27  
Kiia Kahiluoto 36,41 20/27  
Jasmiina Vuorela 35,62 21/27
Emilia Erholtz 32,26 24/27

 

2.10.2016 YL

Kutsukilpailu

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    B-silmut **** Ulla Nieminen 44,67  3/26 Tulokset
Heta Törmänen 43,33 7/26  
Eveliina Pogosova 43,00 9/26
Unna Kuusinen 40,33 16/26
Jenna Mattila 39,67 17/26
Sini Alku 39,00 20/26  

 

15.-16.10.2016 YL

SM-seniorit ja -juniorit 1. vk

Kuopio (KuLS)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-seniorit ISU Hanna Kiviniemi 135,54 2/9 Tulokset
Joanna Kallela 127,53 3/9
SM-juniorit ISU Essi Korpi 101,29 9/44 Tulokset

  

29.-30.10.2016 YL

SM-noviisit 1. vk

Oulu (OLK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
SM-noviisit, lohko I ISU Eeva Kaipainen 87,14 3/40 Tulokset
Sara Aalto 83,49 5/40  
Maria Käppi 75,03 15/40
Leia Piippo 70,18 23/40

  

Marraskuu 2016

4.-6.11.2016 YL

Promo Cup

Salo (SalPa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit ISU Olivia Lisko 47,98 1/30 Tulokset
Minea Karp 45,29 4/30  
Miimi Heinonen 43,80 6/30
Mia Mattila 42,68 7/30
Kiia Kahiluoto 42,15 10/30
Silja Sivu 41,32 12/30
Peppi Vallenius 36,38 19/30
Emilia Erholtz 35,61 22/30
Jasmiina Vuorela 33,99 26/30
A-silmut ISU Nella Aaltonen 32,92 1/29 Tulokset
Lotte Eronen 28,56 4/29
Rosa Reponen 27,77 9/29
Henna Mattila 27,15 11/29
Elli Konttajärvi 18,97 28/29
B-silmut **** Ulla Nieminen 43,00 2/26 Tulokset
Heta Törmänen 39,33 9/26
Eveliina Pogosova 32,67 23/26

 

5.-6.11.2016 ML

SM-sarjat 1. vk

Helsinki (EsJt)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU FireBlades 111,60 8/11 Tulokset
SM-noviisit, lohko I ISU CrystalBlades 39,73 5/9 Tulokset

 

10.-13.11.2016 YL

Volvo Open Cup

Riika (Latvia)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU  Joanna Kallela  124,50 12/26 Tulokset
Hanna Kiviniemi 110,98 20/26
Junior Ladies, group 1 ISU Essi Korpi 95,79 14/25 Tulokset
Advanced Novice Girls ISU Sara Aalto 70,51 18/25 Tulokset

 

11.-13.11.2016 YL

Hämeen alueen syyskilpailu

Tampere (Koovee)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Lotte Eronen 31,00 2/16 Tulokset
Nella Aaltonen 29,00 5/16
Henna Mattila 28,59 8/16
Rosa Reponen 25,10 10/16
Elli Konttajärvi 19,23 16/16
B-silmut **** Ulla Nieminen 48,00 1/11 Tulokset
Unna Kuusinen 47,00 2/11
Eveliina Pogosova 44,67 3/11
Jenna Mattila 38,00 7/11
Heta Törmänen 37,67 8/11
Sini Alku 37,67 9/11

 

12.11.2016 YL

Debytantit 1. vk

Tampere (Koovee)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit ISU Olivia Lisko 49,80 2/36 Tulokset
Miimi Heinonen 45,33 8/36
Minea Karp 44,55 9/36
Jasmiina Vuorela 43,22 10/36
Peppi Vallenius 42,88 11/36
Silja Sivu 41,56 13/36
Mia Mattila 40,01 16/36
Kiia Kahiluoto 38,54 22/36
Emilia Erholtz 38,02 25/36

 

13.11.2016 YL

Debytanttipojat 1. vk

Helsinki (HTK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit ISU Jari Krestyannikov 37,09 1/5  Tulokset

 

13.11.2016 ML

Tulokkaat 1. vk & kutsukilpailu

Pori (PoriTa)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit MUPI StarBlades  81,50 1/2 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 55,75 3/6 Tulokset
SweetBlades 50,75 5/6

 

19.-20.11.2016 YL

SM-seniorit ja -juniorit 2. vk

Pori (PoriTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
SM-seniorit ISU Joanna Kallela 135,36 1/10 Tulokset
Hanna Kiviniemi 119,32 3/10
SM-juniorit ISU Essi Korpi 105,05 7/44
Tulokset

  

19.11.2016 YL

Hämeen alueen syyskilpailu

Riihimäki (RTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minit s. 2007 **** Kerttu Kulmala 36,00 6/19 Tulokset
Ronja Nenonen 34,67 8/19
Minit s. 2008 ja myöhemmin **** Elina Järvinen 42,33 2/13 Tulokset
Serafina Soini 39,33 4/13
Minea Tomunen 37,67 6/13
Venla Hautalahti 35,00 10/13
Tintit s. 2008 ** Ellen Kotikoski 27,33 1/21 Tulokset
Siiri Laine
Aurora Lisko
Mona Mattila
Siiri Soini
Tintit s. 2009 ** Eerika Hasala Tulokset
Cecilia Kandell
Olivia Krestyannikova
Tuuli Tervo
Lilian Uusi-Salava

 

20.11.2016 ML

Kutsukilpailu

Riihimäki (RJT)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Tulokkaat MUPI IceBlades  84,67 1/7 Tulokset
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 73,00 2/7 Tulokset

 

26.11.2016 ML

Kansalliset sarjat 1. vk

Kouvola (KouJT)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit MUPI StarBlades 70,20 4/10 Tulokset
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 61,80 5/9 Tulokset
Kansalliset seniorit ISU RustyBlades 38,61 6/6 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 69,60 1/7 Tulokset

   

Joulukuu 2016

3.-4.12.2016 ML

SM-sarjat 2. vk

Helsinki (HL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU FireBlades 113,34 8/11 Tulokset
SM-noviisit ISU CrystalBlades 47,90 3/9 Tulokset

 

10.-11.12.2016 YL

Santa Claus

Tampere (Varala)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Debs A ISU Olivia Lisko 48,49 2/17 Tulokset
Springs A ISU Lotte Eronen 28,37 9/18 Tulokset

 

17.-18.12.2016 YL

SM-seniorit ja -juniorit SM2017

Tampere (TapTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
SM-seniorit ISU Joanna Kallela 134,89 4/13 Tulokset
Hanna Kiviniemi 128,10 5/13
SM-juniorit ISU Essi Korpi 111,40 5/18 Tulokset

  

Tammikuu 2017

6.1.2017 ML

Kutsukilpailu

Turku (VG-62)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
SM-noviisit ISU CrystalBlades 43,00 4/5 Tulokset

 

6.-8.1.2017 YL

Crystal Cup

Mikkeli (ML)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Junior A ISU Essi Korpi 105,15 3/17
Tulokset
Novice A ISU Eeva Kaipainen 88,86 3/30 Tulokset
Sara Aalto 87,81 6/30
Maria Käppi 83,02 12/30
Debs A 2003 & 2004 ISU Jasmiina Vuorela 43,99 8/34 Tulokset
Kiia Kahiluoto 40,51 14/34
Debs A 2005 and younger ISU Minea Karp 46,42 5/24 Tulokset
Silja Sivu 44,77 7/24  
Emilia Erholtz 42,17 9/24
Olivia Lisko 40,14 12/24
Miimi Heinonen 39,04 14/24
Jerika Ijäs 26,96 24/24
Debs A boys ISU Jari Krestyannikov 32,32 2/4 Tulokset
    Springs A ISU Nella Aaltonen 32,98  4/23  Tulokset
Lotte Eronen 30,96 11/23  
Henna Mattila 30,75 12/23
Rosa Reponen 26,20 18/23
Elli Konttajärvi 23,80 22/23
Springs B 2007 and younger **** Ulla Nieminen 54,33 1/26 Tulokset
Sini Alku 48,33 5/26  
Unna Kuusinen 44,00 6/26
Jenna Mattila 38,67 12/26
Heta Törmänen 33,00 22/26
Cubs 2007 **** Ronja Nenonen 30,67 23/37 Tulokset
Cubs 2008 and younger **** Serafina Soini 40,33 6/28 Tulokset
Elina Järvinen 36,33 13/28  
Minea Tomunen 35,67 14/28
Venla Hautalahti 32,33 21/28

 

12.-13.1.2017 YL

Mentor Toruń Cup

Toruń (Puola)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Hanna Kiviniemi 131,61 12/19 Tulokset
Joanna Kallela WD

 

14.1.2017 YL

Hämeen alueen kevätkilpailu

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Lotte Eronen 29,87 2/14 Tulokset
Rosa Reponen 25,59 6/14
 
Henna Mattila 25,48 7/14
Elli Konttajärvi 19,93 14/14
B-silmut s. 2007 ja myöhemmin **** Ulla Nieminen 47,67 1/11 Tulokset
Unna Kuusinen 45,00 3/11
Sini Alku 44,67 4/11
Heta Törmänen 36,33 8/11
Jenna Mattila 36,33 9/11
Eveliina Pogosova 36,00 10/11

 

14.-15.1.2017 YL

SM-noviisit 2. vk

Riihimäki (RTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
SM-noviisit, lohko I ISU Eeva Kaipainen 87,23 5/38 Tulokset
Sara Aalto 87,15 6/38  
Leia Piippo 81,97 10/38
Maria Käppi 76,28 14/38
Lilli Hanhinen 60,84 27/38

 

15.1.2017 ML

Kutsukilpailu

Tampere (TapTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit MUPI StarBlades 78,67 2/4 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 61,67 1/8 Tulokset
SweetBlades 41,33 6/8
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 66,67 2/7 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 66,00 2/4 Tulokset

 

21.1.2017 ML

Mozart Cup

Salzburg (Itävalta)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Advanced Novice ISU CrystalBlades  42,91 4/8 Tulokset

 

21.1.2017 YL

Debytantit 2. vk

Espoo (EsJt)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Debytantit, lohko III ISU Olivia Lisko 47,00 4/35 Tulokset
Miimi Heinonen 46,37 7/35
Silja Sivu 43,12 14/35
Kiia Kahiluoto 41,77 15/35
Mia Mattila 41,72 16/35
Jasmiina Vuorela 41,44 17/35
Peppi Vallenius 40,85 21/35
Emilia Erholtz 40,82 22/35
Jerika Ijäs 28,06 34/35

 

22.1.2017 YL

Debytanttipojat 2. vk

Jyväskylä (JyTLS)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 36,38 1/5 Tulokset

 

22.1.2017 YL

Kutsukilpailu

Espoo (EsJt)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    B-silmut s. 2007 ja myöhemmin **** Unna Kuusinen 43,33 2/14 Tulokset
Sini Alku 43,00 4/14  
Eveliina Pogosova 39,33 7/14
Ulla Nieminen 38,67 8/14
Heta Törmänen 31,67 14/14
Minit s. 2007 **** Ronja Nenonen 32,00 13/18 Tulokset
Minit s. 2008 ja myöhemmin **** Elina Järvinen 39,00 6/24 Tulokset
Minea Tomunen 37,33 8/24
Serafina Soini 34,67 12/24

 

28.1.2017 ML

Aluemestaruuskilpailu

Kuopio (KuLS)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit MUPI CrystalBlades 85,00 2/6 Tulokset
Minorit MUPI StarBlades 77,00 1/4 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 85,67 1/9 Tulokset
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 50,00 4/5 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 68,00 4/5 Tulokset

  

Helmikuu 2017

3.-4.2.2017 ML

French Cup

Rouen (Ranska)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Juniors ISU  FireBlades  122,32 6/10 Tulokset

 

3.-4.2.2017 YL

Rauma Cup

Rauma (RauTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit ISU Maria Käppi 78,48 2/7 Tulokset
Eeva Kaipainen 73,53 7/7
 
Debytantit ISU Silja Sivu 44,66 3/20 Tulokset
Jasmiina Vuorela 44,06 5/20
Olivia Lisko 42,63 7/20
Mia Mattila 41,35 8/20
Peppi Vallenius 35,80 15/20
Emilia Erholtz 34,12 18/20
Jerika Ijäs 33,37 19/20
A-silmut ISU Henna Mattila 29,99 2/19 Tulokset
Lotte Eronen 25,97 6/19
Rosa Reponen 25,48 9/19
Elli Konttajärvi 23,88 13/19

 

3.-5.2.2017 YL

Froggie Cup

Helsinki (HSK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Senior A ISU Joanna Kallela 132,51 1/6 Tulokset
Hanna Kiviniemi 132,41 2/6
Junior A ISU Essi Korpi 110,99 2/15  Tulokset
    Advanced Novice ISU Sara Aalto 84,41 1/21 Tulokset
Lilli Hanhinen 68,41 9/21
Debs A ISU Miimi Heinonen 48,87 1/22 Tulokset
Debs A boys ISU Jari Krestyannikov 40,43 1/3 Tulokset
Springs A ISU Nella Aaltonen 36,50 1/20 Tulokset

 

5.2.2017 YL

Hämeen mega- ja aluefinaalit

Hämeenlinna (HTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut, megafinaali ISU Lotte Eronen 32,83 1/11 Tulokset
Nella Aaltonen 30,44 2/11
Rosa Reponen 29,87 3/11
Henna Mattila 28,51 7/11
B-silmut, aluefinaali ISU Unna Kuusinen 29,88 1/17 Tulokset
Sini Alku 24,74 7/17
Ulla Nieminen 23,81 8/17
Eveliina Pogosova 23,61 9/17

 

11.2.2017 YL

Hämeen alueen kevätkilpailu

Ylöjärvi (UpTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Minit s. 2007 **** Ronja Nenonen 32,00 14/18
Tulokset
    Minit s. 2008 **** Elina Järvinen 50,00 1/14 Tulokset
Minea Tomunen 46,33 3/14
Serafina Soini 45,00 4/14
Venla Hautalahti 43,33 6/14
Tuuli Tervo 33,00 13/14
Tintit s. 2008 ** Ellen Kotikoski 25,67 3/25 Tulokset
Kiira Kivistö
Siiri Laine
Aurora Lisko
Mona Mattila
Siiri Soini
Tintit s. 2009 ** Venla Eronen Tulokset
Eerika Hasala
Cecilia Kandell
Olivia Krestyannikova
Inka Riekki
Lilian Uusi-Salava
Emma Uusitalo
Tintit s. 2010 ** Tyyne Lamberg 26,33 1/16 Tulokset
Amelie Lehtinen
Linda Luode

 

11.2.2017 YL

A-silmut timanttifinaali

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Nella Aaltonen 35,39 6/24 Tulokset
Lotte Eronen 34,33 9/24
Henna Mattila 33,92 10/24
Rosa Reponen 28,27 21/24

 

12.2.2017 YL

Aluemestaruuskilpailut

Heinola (HeiTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-seniorit (vain vapaaohjelma) ISU Hanna Kiviniemi 91,30 1/2 Tulokset
Joanna Kallela 81,13 2/2
SM-juniorit (vain vapaaohjelma) ISU Essi Korpi 63,36 1/5 Tulokset
SM-noviisit (vain vapaaohjelma) ISU Sara Aalto 54,98 1/10 Tulokset
Maria Käppi 48,03 3/10
Eeva Kaipainen 46,27 7/10
Debytantit ISU Olivia Lisko 47,76 2/23 Tulokset
Miimi Heinonen 46,60 4/23
Silja Sivu 45,10 8/23
Minea Karp 42,49 11/23
Peppi Vallenius 41,71 12/23
Emilia Erholtz 41,06 15/23
Mia Mattila 40,84 16/23
Jasmiina Vuorela 39,40 17/23
Jerika Ijäs 31,06 23/23

 

12.2.2017 ML

Kansalliset sarjat 2. vk

Turku (TRT)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit ISU StarBlades 29,83 5/10 Tulokset
Tulokkaat MUPI IceBlades 73,60 5/18 Tulokset
SweetBlades 60,20 9/18
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 71,80 3/9 Tulokset
Kansalliset seniorit ISU RustyBlades 36,69 6/6 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 81,60 1/8 Tulokset

 

19.2.2017 YL

Debytantit KF & HF

Porvoo (PTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
Debytantit, kultafinaali ISU Olivia Lisko 51,25 3/24 Tulokset
Miimi Heinonen 48,08 15/24
Debytantit, pojat, kultafinaali ISU Jari Krestyannikov 31,20 4/5 Tulokset
Debytantit, hopeafinaali ISU Silja Sivu 52,40 1/24 Tulokset
Peppi Vallenius 46,98 4/24
Minea Karp 46,11 6/24
Jasmiina Vuorela 43,56 11/24

 

24.2.2017 YL

Yliveto Trophy

Vantaa (TTK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    A-silmut ISU Nella Aaltonen 37,69 3/24 Tulokset
Lotte Eronen 33,95 7/24
Henna Mattila 33,04 9/24
Rosa Reponen 31,05 13/24
Elli Konttajärvi 26,59 21/24

 

25.-26.2.2017 ML

SM-sarjat SM2017

Espoo (ETK)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-juniorit ISU FireBlades 122,92 8/11 Tulokset
SM-noviisit ISU CrystalBlades 46,34 9/12 Tulokset

 

26.2.2017 YL

Varalan vappis

Tampere (Varala)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    B-silmut **** Ulla Nieminen 51,33 1/15 Tulokset
Sini Alku 47,67 2/15
Jenna Mattila 47,67 3/15
Heta Törmänen 31,33 13/15
Minit s. 2007 **** Ronja Nenonen 42,00 3/10 Tulokset
Minit s. 2008 & 2009 **** Elina Järvinen 49,33 1/12 Tulokset
Minea Tomunen 48,00 2/12
Venla Hautalahti 44,00 5/12
Mona Mattila 31,33 10/12
Tuuli Tervo 31,33 11/12
Tintit s. 2008 ** Aurora Lisko 23,00 1/13 Tulokset
Siiri Soini 22,50 2/13
Kiira Kivistö
Siiri Laine
Tintit s. 2009 ** Olivia Krestyannikova 22,00 1/17
Eerika Hasala 20,00 2/17
Inka Riekki 18,50 3/17
Venla Eronen
Emma Uusitalo
Lilian Uusi-Salava
Tintit s. 2010 ** Tyyne Lamberg 17,00 2/9
Amelie Lehtinen 16,50 3/9
Linda Luode

 

Maaliskuu 2017

2.-5.3.2017 YL

PM2017

Reykjavik (Islanti)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Ladies ISU Joanna Kallela 116,79 9/17 Tulokset
Hanna Kiviniemi 112,06 10/17
Advanced Novice Girls ISU Essi Korpi 82,26 6/20 Tulokset

 

11.-12.3.2017 YL

SM-noviisit SM2017 & HF

Kotka (KoTa)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit, SM2017 ISU Eeva Kaipainen 84,85 10/23 Tulokset
Sara Aalto 79,39 14/23
SM-noviisit, hopeafinaali ISU Maria Käppi 54,21 1/23 Tulokset

 

12.3.2017 ML

Kutsukilpailu

Lahti (LTL)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Kansalliset seniorit MUPI RustyBlades 63,50 2/2 Tulokset

 

18.-19.3.2017 ML

Kansalliset sarjat loppukilpailu

Espoo (HTK)

Arviointi Joukkue Pisteet Sijoitus Tulokset
    Minorit ISU StarBlades 31,40 8/20 Tulokset
Tulokkaat, A-finaali MUPI IceBlades 78,60 3/20 Tulokset
Tulokkaat, B-finaali MUPI SweetBlades 53,00 5/14 Tulokset
Kansalliset noviisit MUPI RockingBlades 61,40 12/18 Tulokset
Aikuiset MUPI DustyBlades 54,80 10/12 Tulokset

 

18.-19.3.2017 YL

Easter Skate

Riihimäki (RTL)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    SM-noviisit ISU Eeva Kaipainen 87,85 1/7 Tulokset
Sara Aalto 85,09 3/7
Maria Käppi 78,29 5/7
Debytantit ISU Silja Sivu 49,70 1/18 Tulokset
Miimi Heinonen 46,52 2/18
Emilia Erholtz 43,23 5/18
Kiia Kahiluoto 41,69 6/18
Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 35,22 1/1 Tulokset
A-silmut ISU Lotte Eronen 35,20 1/11 Tulokset
Henna Mattila 27,40 7/11
Elli Konttajärvi 25,87 11/11
B-silmut **** Ulla Nieminen 48,67 2/26 Tulokset
Jenna Mattila 44,67 5/26
Heta Törmänen 35,33 12/26
Minit s. 2007 **** Ronja Nenonen 47,33 5/24 Tulokset
Minit s. 2008 ja myöhemmin **** Venla Hautalahti 38,67 14/25 Tulokset
Olivia Krestyannikova 34,33 19/25
Mona Mattila 33,00 20/25
Tuuli Tervo 32,67 22/25

 

18.-19.3.2017 YL

Spring Carnival

Vantaa (EVT)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit ISU Minea Karp 49,54 4/19 Tulokset
A-silmut ISU Nella Aaltonen 34,43 6/26 Tulokset
Rosa Reponen 31,00 14/26
B-silmut **** Sini Alku 53,00 1/23 Tulokset
Unna Kuusinen 49,00 2/23
Minit s. 2008 ja myöhemmin **** Elina Järvinen 48,67 4/23 Tulokset
Serafina Soini 48,00 5/23
Minea Tomunen 37,00 12/23
Ellen Kotikoski 31,67 20/23

 

25.3.2017 YL

Dudes Open

Helsinki (HSK)

Arviointi Luistelija Pisteet Sijoitus Tulokset
    Debytantit, pojat ISU Jari Krestyannikov 30,83 3/4 Tulokset