Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Kausi 2012-2013

Suomen Taitoluisteluliiton palkinnot

Taitoluistelun Tuki ry:n stipendi 10 000 €: Tappara ry Taitoluistelu

Seniorinaiset, malja: Kiira Korpi

Junioritytöt, miniatyyriruusu: Lyydia Määttänen

Junioripojat, malja: Tino Olenius

Vuoden Lupaus -lautanen: Jenni Saarinen

Vuoden kv. suoritus yksinluistelussa, Marie Lundmark malja: Kiira Korpi

Annukka ja Aki Laukkasen muistostipendi: Joanna Kallela

Pronssinen ansiomerkki tuomaritoiminnasta: Anne-Mari Jussila

Vuoden valmentaja, Ragnar Wikström Trofé: Team Tappara (Susanna Haarala & Maaret Siromaa)

 

Seuran palkinnot

Kiertopalkinnot

Taitomalja: Kiira Korpi

Taituri-palkinto: Anni Järvenpää

Kannustuspalkinto: Jenni Saarinen
Vuoden tulokas: Pinja Kallela


Muodostelmaluistelun kannustuspalkinto: FireBlades

FireBlades tsemppimalja: Erika Pentikäinen

CrystalBlades tsemppimalja: Mikaela Nokelainen

StarBlades tsemppimalja: Evelina-Julia Sygiäinen

IceBlades tsemppimalja: Sofia Heliö

SweetBlades tsemppimalja: Sofia Ketola

RockingBlades tsemppimalja: Noora Oksanen

 

Matti ja Marianne Pelttarin palkinto: Lyydia Määttänen

Matti ja Marianne Pelttarin palkinto: Johanna Nuotiomaa

Reijo Laksolan kiertopalkinto: Sanna Silander

Laatu-palkinto: Elina Kiviniemi
Vuoden juniorivalmentaja: Jenna Ritvasalo

 

SM-valmentajapalkinto Tappara Plaketti: Maaret Siromaa

 

Kannustuspalkinnot

Ryhmä 1: Hanna Uusitalo
Ryhmä 2: Krista Lähteenmäki
Ryhmä 3: Saara Eriksson
Ryhmä 4: Jasmiina Vuorela
Taiturit: Immi Vettenranta
Tintit: Unna Kuusinen
Pikkutintit: Heta Törmänen
Taitajat: Milla Grundström
Minitaitajat: Sofia Suoja
FireBlades: Lotta Lampinen
CrystalBlades: Roosa Latosaari
StarBlades: Siiri Seva
IceBlades: Neea Hovikorpi
SweetBlades: Julia Leinonen
RustyBlades: Tyyne-Maria Näsi

RockingBlades: Fanni Pentikäinen
DustyBlades: Kaisa Seger

 

AXEL-palkinto

Linnea Antinaho, Emilia Erholtz, Henna Grundström, Jerika Ijäs, Kiia Kahiluoto, Lina Koivumäki, Ellen Kärkelä, Olivia Lisko, Adaliina Niininen, Hertta Riihimies, Silja Sivu, Peppi Vallenius, Immi Vettenranta

 

Kaksois AXEL-palkinto

Mikaela Joensuu, Anni Järvenpää, Pinja Kallela, Petra Laakkonen