Tappara Taitoluistelijat

Historia

Perustettu 2017

 

2020-2021

Masters

 

Luistelijat: Nea Helevirta, Rosa Hellstedt, Ida Ilomäki, Tuuli Jalosuo, Marjukka Joutsenlahti, Michele Kaattari, Petra Kaipio, Ella Karman, Anni Knutin, Erika Pentikäinen, Johanna Rauhia, Sanna Riihimäki, Jenna Ritvasalo, Jutta Rouru, Oona Saarijärvi, Eva Saarinen, Heidi Salo ja Oksana Vuorela.

 

Keski-ikä (1.7.2020): 29,9 vuotta

 

Valmentaja: Sanni Niiles

 

Ohjelman teema: Oktoberfest

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 2/3

Kilpailukausi keskeytyi koronaviruksen vuoksi.

 


 

2019-2020

Masters

 

Luistelijat: Minttu Ahonen, Mari Fadjukoff, Anni Harada, Reetta Hartikainen, Rosa Hellstedt, Assi Hendunen, Marjukka Joutsenlahti, Michele Kaattari, Anniina Karento, Ella Karman, Anni Knutin, Anu Kontiainen, Anni Koskiniemi, Emmi Koskiniemi, Erika Pentikäinen, Sanna Riihimäki, Jenna Ritvasalo, Eva Saarinen, Heidi Salo ja Oksana Vuorela.

 

Keski-ikä (1.7.2019): 28,6 vuotta

 

Valmentaja: Johanna Nuotiomaa

 

Ohjelman teema: Trans Siberian Express

 

Kilpailutuloksia:

  • 2. valintakilpailu 5/8
  • Loppukilpailu 5/8

 

2018-2019

Masters

 

Luistelijat: Minttu Ahonen, Carina Bergström, Mari Fadjukoff, Reetta Hartikainen, Rosa Hellstedt, Johanna Jokela, Marjukka Joutsenlahti, Anniina Karento, Ella Karman, Anni Knutin, Anni Koskiniemi, Tytti Käyhkö, Sonja Liuskanto, Laura Länsimies, Karoliina Paakkinen, Laura Parpala, Erika Pentikäinen, Tiina Pullinen, Sanna Riihimäki, Jenna Ritvasalo, Jutta Rouru, Heidi Salo ja Oksana Vuorela.

 

Keski-ikä (1.7.2018): 27,7 vuotta

 

Valmentaja: Johanna Nuotiomaa

 

Ohjelman teema: Mansesta nääs!

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 5/9
  • 2. valintakilpailu 5/9
  • Kutsukilpailu 2/3
  • Loppukilpailu 5/9

 

2017-2018

Masters

 

Luistelijat: Carina Bergström, Rosa Hellstedt, Johanna Jokela, Marjukka Joutsenlahti, Anni Knutin, Anni Koskiniemi, Sonja Liuskanto, Heidi Nieminen, Laura Parpala, Marjaana Rekola, Jenna Ritvasalo, Jutta Rouru, Oksana Vuorela ja Katri Weckroth.

 

Keski-ikä (1.7.2017): 27,0 vuotta

 

Valmentaja: Johanna Nuotiomaa

 

Ohjelman teema: En sommardag i Sverige

 

Kilpailutuloksia:

  • 1. valintakilpailu 4/6
  • Aluemestaruuskilpailu 1/1
  • 2. valintakilpailu 3/8
  • Loppukilpailu 6/8