Tappara Taitoluistelijat

Tappara on nyt myös huippu-urheilun tähtiseuraTapparan Taitoluistelijat on nyt lasten ja nuorten lisäksi myös yksinluistelun huippu-urheilun Tähtiseura!

 

Tähtiseura on Olympiakomitean, lajiliittojen ja liikunnan aluejärjestöjen laatuohjelma seuroille. Tähtimerkki on lupaus laadusta nykyisille ja uusille seuran jäsenille sekä heidän lähipiirilleen ja tukijoille. Tähtimerkki on osoitus modernista, ketterästä ja inhimillisestä seuran toimintatavasta, joka sopii kaikille. Se vastaa harrastajiensa tarpeisiin, mutta myös kehittyy heidän mukanaan.

 

Lasten ja nuorten Tähtiseuran -auditoinnin seura päivitti viimeksi vuonna 2022. Huippu-urheilun Tähtiseura -auditoinnin on vasta käynyt läpi ja saavuttanut neljä taitoluisteluseuraa ja kesäkuusta 2023 Tappara on yksi huippu-urheilun Tähtiseuroista yksinluistelussa.

 

Lue lisää Tähtiseura -merkistä Suomen Olympiakomitean tai Suomen Taitoluisteluliiton sivuilta.

 


Takaisin uutisiin