Tappara Taitoluistelijat

Sanni Kuusela opiskelee liikunnan ammattilaiseksi Tapparan ja Varalan yhteistyölläTaitoluistelun tuntivalmentajana Tapparassa neljä vuotta toiminut Sanni Kuusela aloittaa Liikuntaneuvojan kaksivuotiset opinnot oppisopimuksella marraskuussa seuran ja Varalan yhteistyönä. Sanni on itse luistellut sekä yksin- että muodostelmaluistelupuolella yhteensä 12 vuotta. Tämän jälkeen siirtyminen ohjaus- ja valmennuspuolelle on ollut mieluisa valinta. Sanni pitää kovasti lasten ja nuorten kanssa toimimisesta ja valmennus on Tapparassa kivaa ja monipuolista.


Sanni työskentelee jatkossa Tapparan taitoluistelijoissa alkeis- ja harrastuspuolella valmennustyössä sekä toimii sijaisena ja lisäapuna myös kilparyhmien valmennuksessa. Lisäksi hänen toimenkuvaansa kuuluu tapahtumien järjestämisessä mukanaolo sekä luistelukoulutoiminnan organisointia ja kehittämistä. Sannin päätoimisen työsuhteen solmiminen on tärkeä osa seuramme yhtä keskeistä strategista valintaa eli
valmennusresurssien vahvistamista.


Takaisin uutisiin