Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Kevätnäytösinfo



Kevätnäytös luistellaan maanantaina 19.3 klo 18.00 alkaen Hakametsässä. Tuttuun tapaan näytöksessä ovat mukana kaikki seuramme luistelijat – muodostelmajoukkueet, kilparyhmät, harrastusryhmät, alkeisryhmät ja luistelukoululaiset. Näytös perustuu suosittuun My Little Pony -sarjaan.

 

Roolit

Pääponit

Twilight Sparkle – Joanna Kallela

Applejack – Essi Korpi

Fluttershy – Miimi Heinonen

Pinkie Pie – Peppi Vallenius

Rainbow Dash – Ella Korpi

Rarity – Minea Karp

 

Prinsessa Celestia – Enja Ruokonen

Prinsessa Luna/Nightmare Moon – Hanna Kiviniemi

 

FB - Aurinko, Kuu, Taistelu

CB - Ikuinen yö

SB - Kirjaimet

IB - Noidutut puut

SWB - Puput

RB - Ikimetsä

DB + aikuisten lk -Rotko

RUB - Joki

EB - Lohikäärme

Eeva, Olivia, Silja, Maria, Karolina – Toivon kipinä

K2 – Juhlivat ponit

K3 - Yksisarviset

K4 - Pegasokset

Taiturit - Omenat, Koristeet, Linnut, Pilvet, Tanssijat

Tintit ja Pikkutintit - Pilvenhattarat

Taitajat ja Minitaitajat - Taikaleijonat

Pikkutähdet ja Lapsi-aikuinen - Ponilauma

Isot Tähdet ja Muodostelmatähdet - Tähtitaivas

 

Luistelujärjestys

1. Alkutarina – Celestia, Luna ja FB

2. Ponilauma – Pikkutähdet ja lapsi-aikuinen -ryhmä

3. Yksisarviset ja Twilight Sparkle – K3 ja Twilight Sparkle

4. Opiskelua kirjastossa – SB ja Twilight Sparkle

5. Matka pilvien halki Ponilaaksoon – Tintit, Pikkutintit ja Twilight Sparkle

6. Tervetuloa Ponilaaksoon – SWB ja Twilight Sparkle

7. Juhlien järjestelyt – Taiturit ja pääponit

8. Kesäauringon juhlat – K2 ja pääponit

9. Ikuinen yö – CB ja Nightmare Moon

10. Toivon kipinä – Twilight Sparkle, Eeva, Olivia, Silja, Maria ja Karolina

 

Jäädytystauko

 

11. Tähtitaivas – Isot tähdet ja Muodostelmatähdet

12. Ikimetsä – RB ja pääponit

13. Rotko – DB ja aikuisten luistelukoulu, Twilight Sparkle, Applejack, Rainbow Dash, Fluttershy

14. Taikaleijonat – Taitajat, minitaitajat ja Fluttershy

15. Noidutut puut – IB ja Pinkie Pie

16. Lohikäärme ja kuohuva joki – EB, RUB ja Rarity

17. Ilkeät lentojoukot – K4 ja Rainbow Dash

18. Taistelu – FB, Twilight Sparkle ja Nightmare Moon

19. Harmonian elementit – Kaikki pääroolit

20. Ystävyyden juhlat – Pääroolit, K2, K3, K4, FB, CB, SB, IB

 

Näytösasut

Ryhmät sopivat seuraavien henkilöiden kanssa näytösasuista:

Pääroolit – Maaret, Susanna, Tuuli ja Johanna

K2, K3, K4 - Maaret, Susanna ja Tuuli

Taiturit - Tuuli

Tintit ja Pikkutintit – Nina

Taitajat ja Minitaitajat – Anne

FB, CB, SB – Johanna

IB – Jenna

SWB – Marjukka

RB – Sanna

RUB – Heidi

EB – Johanna

DB + aikuisten lk - Annina

 

Terveisin,

Johanna Nuotiomaa ja Jenna Ritvasalo

Näytösvastaavat


Takaisin uutisiin