Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

ML joukkue-esittelyt

Minorit

Ad Astra, Porvoon Taitoluistelijat (PTL)

Ad Astra

 

Luistelijat: Ansala Tindra, Dumani Jeta, Eloranta Stella, Gattuso Maija, Halonen Else, Isokoski Oona, Kauhanen Sara, Korpela Kerttu, Kullberg Isa, Liakka Emmi, Mustakallio Saara, Naumova Maria, Olsson Janette, Pursio Olivia, Puustinen Lotta, Sauremaa Iida, Sihto Iida, Sihto Venla, Sipiläinen Kiia, Smedberg Selma, Tirkkonen Venla, Torkkel Henni-Sofia, Truong Ly Ly, Vesala Iida-Sofia

Valmentajat: Ilona Tiala, Sanni Korhonen, Anu Lönnroth

Joukkueenjohtajat: Katarina Eriksson, Katja Sipiläinen, Johanna Soppela-Gattuso

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 11 vuotta 2 kuukautta

Ohjelman teema: Vaiana

 

StarBlades, Tappara ry Taitoluistelu (TapTL)

StarBlades

Luistelijat: Neea Alanen, Ksenia Andriyashina, Selma Haapaniemi, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Melina Hovikorpi, Venla Ihalainen, Vilma Kemppinen, Aina Koskinen, Loviisa Kuoppala, Kerttu Kähkönen, Emilia Leinonen, Aurora Lisko, Heidi Mäkinen, Reea Mäntymaa, Tuuli Nuutinen, Ella Ojala, Aino Oksanen, Vilma-Liina Rantala, Peppi Remes, Milla Roppo, Pinja Sarantola, Viivi Schroderus (C), Aino Suominen (C), Monika Yli-Äyhö, Jenni-Anya You

Valmentajat: Johanna Nuotiomaa, Jenna Ritvasalo, Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Laura Parpala, Maija Moisio, Jutta Lind

Joukkueenjohtajat: Anu Hiltunen, Hanna Kähkönen

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 10,5 vuotta

Ohjelman teema: Hugo-peikon seikkailu

 

Sun City Sweets, VG-62

Sun City Sweets

Luistelijat: Miho Aaltonen, Nana Aaltonen, Ilona Aho, Ella Borgelin, Suvi-Juulia Halme, Emma Harju, Mimosa Heikura, Venla Heinonen, Anni Holappa, Kerttu Kari, Iida Åkerblom, Ellen Koort, Ava Korkiamäki, Aada Kunnas, Julia Kääriäinen, Johanna Leino, Helmi Leppänen, Vilma Ojala, Hilla Penttinen, Mona Rantala, Elsa Ruusumo, Senja Sirola, Sara Suominen, Liina Uusitorppa, Tilda Virtanen

Valmentajat: Katriina Ylönen, Nea Ranta

Joukkueenjohtajat: Anu Koort, Mervi Suominen

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 11,4 vuotta
 
Ohjelman teema: When I grow up

 

Sunlights, Helsingin Luistelijat (HL)

Sunlights

Luistelijat: Aspbäck Vanessa, Ek Isla, Ekman Jenna, Fusaro Federica, Henriksson Natalia, Jaroma Elsa, Karinen Melina, Kesäläinen Emma, Kirves Yazmin, Koch Minerva, Kuokkanen Fanni, Lähdeniemi Hulda, Lahtinen Olivia, Laine Nelma, Marjamaa Matilda, Mikola Minerva, Mustakallio Sofia, Näivö Laura, Nissilä Iida-Maria, Oinonen Riina, Omeltsenko Jana, Parkko Nelli, Pitkänen Mila, Reimann Jessica, Salomaa Emilia, Soininen Minea, Tamminen Eeva, Teivaala Salma, Vakkilainen Heidi, Venäläinen Wilma, Österlund Mira

Valmentajat: Tiina Pesonen, Anna Karjalainen, Sanni Levy

Joukkueenjohtaja: Mia Parkko

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 11,3 vuotta

Ohjelman teema: Seikkailu merellä

 

Team Sympatique, Helsingfors Skridskoklubb (HSK)

Team Sympatique

Luistelijat: Viivi Blomqvist, Hilla Frey, Meea Helintö, Amanda Henttonen, Julia Henttonen, Jessica Huhtio, Milena Hänninen, Aada Jaamala, Iida Kaarto, Jenna Karjalainen, Aava Kekkonen, Elsa Kekkonen, Ella Keturi, Peppi Kinnunen, Emilia Kostiainen, Ronja Lillqvist, Greta Nurmi, Erin Oikarinen, Sofia Ollikainen, Mai Penttinen, Karla Pitkänen, Iris Porkka, Kaisla Pääkkönen, Maria Saukkonen, Vera Saukkonen (C), Isla Savolainen, Susanna Sibakov (C), Elle Suominen, Sanni Suominen, Reetta Säilä (C), Kiira Uitti, Laura Vesa, Venla Wall

Valmentajat: Mirjami Penttinen, Nina Sandsund, Anna Heliö, Lilli Helpi, Laura Valli, Heidi Nurmenkari

Joukkueenjohtajat: Heli Säilä, Laura Frey

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 11,4 vuotta

Ohjelman teema: Vampyyrikartano

 

Tähtitytöt, Oulun Luistelukerho (OLK)

Tähtitytöt

Luistelijat: Ylärivi vas: Inka Roiha, Matilda Nuojua, Anni Laihola, Kastehelmi Heikkala, Rebekka Säkkinen, Emma Konttavaara, Viivi Ponto, Jutta Rytilahti, Siiri Koivula (A), Helmi Hanhisalo (A), Nelli Piippo, Iisa Koskenkari. Alarivi vas: Aini Antikka, Sara Murto, Laura Oinas(C), Minea Haapola, Emmi Myllykangas, Unna-Unelma Rikberg, Mindi Kuusisto, Iitu Raunama, Jenni Laukka, Isabella Yu, Juudit Jomppanen

Valmentajat: Janniina Pärssinen, Veronika Hyytiäinen, Juuli Jomppanen

Joukkueenjohtajat: Minna Hautamäki, Pirjo-Liisa Konttavaara

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 11,4 vuotta

Ohjelman teema: Arkeologisten kaivausten kirous

 

Valley Bay Synchronettes, Espoon Jäätaiturit (EsJt)

Valley Bay Synchronettes

Luistelijat: Anni Airola, Sanni Annala, Milla Arminen, Vivian Bäckström, Linnea Fagerlund, Miili Finnig, Sofia Forssell, Freja Hynninen, Olivia Hyttinen, Iiris Järventausta, Noora Koistinen, Iiris Lampi, Lilja Lehtolammi, Ella Norrena, Meeri Oikarinen, Helmi Oksanen, Saga Poikola, Venla Purhonen, Matilda Päiväniemi, Milena Rantala, Aliina Rautee, Saga Savin, Siiri Seppänen, Riina Talka, Vilma Ylikulppi

Valmentajat: Riikka Paasonen, Anna Ylöstalo

Joukkueenjohtajat: Liisa Bäckström, Riina Rautee

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 10,6 vuotta

Ohjelman teema: Pinkit Pantterit

 


 

Tulokkaat

IceBlades, Tappara ry Taitoluistelu (TapTL)

IceBlades

 

Luistelijat: Anna Aro, Felicia Graichen, Aada Haltamo, Oona Hovikorpi, Emilia Kankkunen, Pihla Kantanen, Kiira Kivistö, Sanni Korpikoski, Ella Korpinen, Anni-Maria Kuivanen (C), Matilda Kuoppala, Emilia Kurppa, Siiri Laine, Sofia Leiniitty, Noora Lindell, Fanni Lähteinen, Pihla Mujunen, Aino Mustonen, Sanni Mäkinen, Viivi Nikkilä, Anniina Ollila (A), Ella-Mari Ollila, Arina Philippova, Anna Ranta, Juliina Ruuska, Sofia Sirén, Katri Soini, Siiri Soini, Anna Suuriniemi, Alisa Syvänen, Silja Syvänen (A), Anni Toivonen, Vilma Valtanen, Iida Veikkola, Sylvi Vettenranta,  Mariia Vuorenmaa

Valmentajat: Jenna Ritvasalo, Johanna Nuotiomaa, Marjukka Joutsenlahti, Laura Parpala, Carina Bergström, Maija Moisio

Joukkueenjohtajat: Tiina Syvänen, Anni Valtanen

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 8,8 vuotta

Ohjelman teema: Remonttireiskat

 

SweetBlades, Tappara ry Taitoluistelu (TapTL)

SweetBlades

Luistelijat: Jade Haavisto, Aurora Heikkilä, Linnea Huikkola, Emma Ivanoff, Pinja Jokela, Lumi Jokiranta, Anni Junnola, Sanni Kilpinen, Anni Kolari, Saara Korkama (C), Kerttu-Liina Kuivanen (C), Taimi-Alina Kuivanen, Venla Leeve, Olivia Leinonen, Viiu Levola, Aada Lähteenmäki, Anna Lähteenmäki, Ilona Mustonen, Emmi Mäkinen, Milja Oravainen, Jenni Pan, Matilda Pelto-Huikko, Sofie Pihlaja, Nelly Pitkänen, Pinja Saikkonen, Venla Salmela, Lotta Salo, Elisaveta Sarelainen, Erika Silvola, Vilma Tiili, Sanni Uurto, Siiri Viljakainen

Valmentajat: Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Laura Parpala, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio

Joukkueenjohtajat: Johanna Kuivanen, Marketta Lähteenmäki

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 7,2 vuotta

Ohjelman teema: Pienet sammakot

 

Team Minique, Helsingfors Skridskoklubb (HSK)

Team Minique

Luistelijat: Sara Balistreri, Aurora Busck-Nielsen, Freja Gummerus, Tinka Eskelinen, Nea Helminen, Siiri Himanen, Nella Kaalikoski (C), Ella Kaarto, Millie Kaitala, Kerttu Kiiski, Sanni Koirikivi, Ellen Kostiainen, Emma Kuronen, Vilma Laine, Lotta Lehti, Minea Liira, Sandra Liira, Sara Loikkanen, Stella Loikkanen, Laura Löytty, Vanessa Mattila, Alva Nurmi, Fanni Olamo, Vaula Pääkkönen, Ida Räikkönen, Sarah Shepstone, Ronja Stenberg, Catharina Ståhlberg, Saimi Suominen, Seela Suominen, Susanna Talikainen, Maria Varstala, Oona Veijonen (C), Peppi Viinamäki, Saga Vuorio, Milja Weckström (C)

Valmentajat: Anna Heliö, Elina Stenberg, Marianna Jalava, Lilli Helpi, Heidi Nurmenkari, Mirjami Penttinen

Joukkueenjohtaja: Hanna Suominen

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: 8,6 vuotta

Ohjelman teema: Salainen Tehtävä

 

Team Passion, Porin Taitoluistelu (PoriTa)

Team Passion

Luistelijat: Sini Vallin, Julia Pulakka, Neea Salovaara, Oona Koski, Viktoria Tuomola, Laura Jalonen, Kiia Koskelo, Anni Vikki, Netta Kurikka, Fanni Wahlman, Ellen Niemi, Oona Hämäläinen, Peppi Koivisto, Ella Pöllänen, Emma Rajala, Vilja Latva-Kokko, Iines Lehti, Sofi Liikala, Olivia Kaski

Valmentaja: Iisa Karumo
 
Joukkueenjohtajat: Kati Koskelo, Eveliina Pöllänen

Joukkueen keski-ikä 1.7.2017: -

Ohjelman teema: Trollz


Tiny Lakers, Uplakers Taitoluistelu (UpTL)

Tiny Lakers

Luistelijat: Ylärivi vas: Aliisa Mäkinen, Kiia Hurme, Siiri Hermiö, Nora Nevasalmi, Aliisa Sillanpää, Sara Honkanen, Nella Grönros. Keskirivi vas: Saimi Prusi, Noora Kröger, Enni Salokangas, Milana Grevtseva, Iina Löppönen, Ella Hyytinen, Aino Rantanen, Mila Majuri. Alarivi vas: Aino Vähä-Jaakkola, Silja Lounamaa, Sofia Manninen, Katariina Ahonen, Linnea Sankari, Sani Honkanen

Valmentajat: Janette Hinkka, Minttu Ahonen

Joukkueenjohtajat: Marjut Kuusijoensuu-Prusi, Johanna Lappeteläinen

Joukkueen keski-ikä (1.7.2017): 9,5 vuotta

Ohjelman teema: Hawaijilainen hula-tanssi