Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Kansalliset juniorit

Altius / Porvoon Taitoluistelijat (PTL)

 

Valmentajat

Ilona Tiala, Sanni Korhonen, Anu Lönnroth

 

Joukkueenjohtajat

Satu Sevelius, Sanja Kokljuschkin

 

Luistelijat

Kiia Aalto, Riina Aalto, Sofia Ahlberg, Sara Andersson, Anna Asikainen, Saga Halonen, Linda Juusti, Suvi Kaasalainen, Liia Keravuori, Hertta Kivikko, Hilma Kosunen, Kaisla Lehosmaa, Emma Lönnberg, Metso Kiia, Isabella Nyqvist, Milla Orava, Pinja Orpana, Lotta Puustinen, Lillebi Seistola, Erika Sevelius, Milla Vierikko, Emilia Weckman

 

Keski-ikä 1.7.2017

14,45 vuotta

 

Ohjelman teema

La La Land - Unelmien kaupunki

 

Crystal Illusions / Saimaan Muodostelmaluistelijat (SaiML)

 

 

Valmentajat

Jonna Pesonen, Sonja Tyrisevä

 

Joukkueenjohtaja

Pirjo Suvanto

 

Luistelijat

Emilia Ainasjärvi, Tea Haikala, Elisa Helminen, Henna Karhunen(C), Vanda Kekäläinen, Aino Kuivanen, Julia Mattinen, Opri Miikki(A), Viivi Nevala, Inka Nurmi, Nanna Nykänen, Helmi-Ilona Saalasti, Maria Tcherenkova

 

Keski-ikä 1.7.2017

14 vuotta

 

Ohjelman teema

Ajattaret - pahat metsän henget

 

Ice Confusion / Kuopion Luisteluseura (KuLS)

 

Valmentajat

Outi Jokinen, Netta Huovinen, Tua Miettinen

 

Joukkueenjohtajat

Anita Helen, Pia Ålander, Marika Kantelinen

 

Luistelijat

Nea Järvelin, Ira Dahlqvist, Juuliet Tikkanen, Isa Rautio, Ida Sopanen, Iina-Sofia Launonen, Fanny Äijö, Riina Roininen, Reetta Paananen, Saara Myllynen ( C ) Elli Väänänen, Moona Tauriainen, Emilia Ålander, Leea Lehtimäki, Elisa Kamunen, Enna Immonen

 

Keski-ikä 1.7.2017

17,6 vuotta

 

Ohjelman teema

Prätkäjengi

 

Les Miracles / Joensuun Kataja (JoKa)

 

Valmentajat

Sara Tuhkanen, Jutta Martikainen, Jenni Päivänurmi-Vinni (fysiikka), Mira Merisaari (tanssi)

 

Joukkueenjohtajat

Katri Kurttila, Reija Kontkanen, Outi Romppanen

 

Luistelijat

Venla Asikainen, Minni Haatanen, Alisa Horsmanheimo (C), Oona Huovinen, Emilia Karvonen, Senja Kastinen, Janette Kosunen, Neea Kuikka, Riina Kuikka (C), Hanna Kuokkanen, Roosa-Maria Kuosmanen, Viivi Kurttila, Ulla Mononen, Rebekka Pakarinen, Suvi Pato-oja, Julia Romppanen, Essi Tolvanen, Alma Tuunainen, Liina Tuunainen ja Fanni Vihervuori

 

Keski-ikä 1.7.2017

15,75 vuotta

 

Ohjelman teema

Yksinäisen keijun tarina

 

Team Estreija / Lahden Taitoluistelijat (LTL)

 

 

Valmentajat

Hanna Luostarinen, Jenni Metzner, Annika Aaltonen

 

Joukkueenjohtajat

Anneli Kalervo, Marika Koivunen, Anu Suni

 

Luistelijat

Anna Veijalainen (C) , Luisa Polus, Aini Husain, Iisa Halmetoja, Anna Nemeth, Riina Kiventöyry, Ida Hämäläinen, Eevi Koivunen, Salla Laakso, Milla Tuomikoski, Alisa HIrvonen, Milla Karppinen, Oona Haavisto, Sonja Takala, Johanna Kuivala, Janette Seppänen, Iida Etuaho, Henni Wessman, Saara Vuorinen, Camilla Seppänen, Milla Sillanpää, Veera Loitokari

 

Keski-ikä 1.7.2017

17,1 vuotta

 

Ohjelman teema

Mystery of the Mermaids

 

Team Pink Pearl / KooKoo Jäätaiturit (KKJT)

Valmentajat

Jenna Orreveteläinen, Eerika Jansson

 

Joukkueenjohtajat

Kirsi Aalto, Hanna Tuominen

 

Luistelijat

Alarivi vasemmalta: Meta Mickos, Sanni Sihvola, Oona Norrila (A), Vivian Fihlman, Sofia Luoma-aho (C), Julia Aalto, Sofia Tuominen, Anni Uutela, Tytti Nieminen

Ylärivi vas. Inkeri Sorri, Ella Kiiski, Emma Nousiainen, Riina Kokko, Jenni Laitinen, Ida Untolahti, Saara Jäntti, Marika Saarman, Aamu Pellava, Ninni Halonen

 

Keski-ikä 1.7.2017

14,7 vuotta

 

Ohjelman teema

War of the Robots