Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Tulokkaat

Ad Aurum / Porvoon Taitoluistelijat (PTL)

 

Valmentajat

Ilona Tiala, Sanni Korhonen, Anu Lönnroth

 

Joukkueenjohtajat

Joanna Lindblad, Anne-Mari Lindroth, Katja Sandström

 

Luistelijat

Alarivi vasemmalta: Anni Lindroth, Pihla Vaittinen, Kiira Toivola, Minea Henriksson, Margarita Gröndahl, Inari Huovinen, Leona Mattila, Ida-Olivia Sandström, Mikaela Mateja

Keskirivi vasemmalta: Sofia Sarmia, Eva Sinha, Lumikukka Uosukainen, Maaria Mäkinen, Julia Tikkanen, Mea Koskelainen, Tilde Eriksson, Jasmin Law, Matilda Nikula

Ylärivi vasemmalta: Ronja Gabrielsson, Emma Selin, Aura Anttila, Max-Casper Sandström, Anastasia Pukkinen, Ulla Hyttinen, Fanny Lindblad

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,3 vuotta

 

Ohjelman teema

Madagaskarin eläinten bilejengi

 

IceBlades / Tappara ry Taitoluistelu (TapTL)

 

Valmentajat

Jenna Ritvasalo, Johanna Nuotiomaa, Marjukka Joutsenlahti, Laura Parpala, Carina Bergström, Maija Moisio

 

Joukkueenjohtajat

Tiina Syvänen, Anni Valtanen

 

Luistelijat

Anna Aro, Felicia Graichen, Aada Haltamo, Oona Hovikorpi, Emilia Kankkunen, Pihla Kantanen, Kiira Kivistö, Sanni Korpikoski, Ella Korpinen, Anni-Maria Kuivanen (C), Matilda Kuoppala, Emilia Kurppa, Siiri Laine, Sofia Leiniitty, Noora Lindell, Fanni Lähteinen, Pihla Mujunen, Aino Mustonen, Sanni Mäkinen, Viivi Nikkilä, Anniina Ollila (A), Ella-Mari Ollila, Arina Philippova, Anna Ranta, Juliina Ruuska, Sofia Sirén, Katri Soini, Siiri Soini, Anna Suuriniemi, Alisa Syvänen, Silja Syvänen (A), Anni Toivonen, Vilma Valtanen, Iida Veikkola, Sylvi Vettenranta, Mariia Vuorenmaa.

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,8 vuotta

 

Ohjelman teema

Remonttireiskat

 

Ice Fascination / Kuopion Luisteluseura (KuLS)

 

Valmentajat

Outi Jokinen, Elina Huutonen

 

Joukkueenjohtaja

Kirsi Tavasti

 

Luistelijat

Ahtonen Iia, Iittiläinen Meri, Järvinen Milka, Keränen Venla, Kilpelä Hertta, Lappalainen Inka, Merimaa Pinja, Miettinen Ella, Nissinen Miisa, Pakarinen Miitta, Rikkinen Nenna, Rinne Minttu, Siljanen Adonika, Sopanen Aino, Tiainen Sara, Toivanen Ava, Tuovinen Viivi, Viikki Taika

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,3 vuotta

 

Ohjelman teema

Koirien salainen elämä

 

Ice Illusions / Saimaan Muodostelmaluistelijat (SaiML)

 

Valmentajat

Susan Haikala-Tukiainen, Ella Kimari

 

Joukkueenjohtaja

Tiia Ruti

 

Luistelijat

Ylärivi: Amelie Honkamäki, Mirella Skyttä, Eevi Tarhonen, Emma Ojala, Amanda Repo, Milla Aspinen

Keskellä: Mette Putkonen, Asta Heino, Tiitu Rantanen, Ada Nihtinen, Vilma Ilves, Emma Nissinen

Alarivi: Neela Virolainen, Anita Igo, Ella Uronen, Ava Tukiainen, Linnea Ruti, Iida Tarhonen

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,8 vuotta

 

Ohjelman teema

Trolls

 

Les Christalles / Joensuun Kataja (JoKa)

 

Valmentajat

Sara Tuhkanen, Siiri Mäkelä

 

Joukkueenjohtajat

Sari Puranen, Tiia Turunen

 

Luistelijat

Ekman Minttu, Elonheimo Tiila, Eskelinen Emmi, Haatanen Moona, Kafaal Taiba, Kakkonen Maija, Karankevich Emilia, Kettunen Anni, Kolehmainen Mira, Lilja Minna, Metsävainio Laura, Mogelainen Veronika, Mutikainen Miitu, Palander Iina, Puranen Ella, Rajasalo Emma, Rajasalo Saaga, Rosti Eevi, Räty Iida, Sadinmäki Ellen, Suomalainen Janna, Turunen Aada, Venäläinen Iida

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,8 vuotta

 

Ohjelman teema

Latobileet

 

Mini Chicas / Riihimäen Jäätaiturit (RJT)

 

Valmentajat

Viivi Kuumola, Emmi Taipale

 

Joukkueenjohtaja

Piia Autonen-Laakso

 

Luistelijat

Alarivi vasemmalta: Pohjantähti Tessa, Selin Anette, Laakso Emma (A), Lampila Sofia, Viitaila Eeva-Maria, Niiranen Anni, Hannola Moona, Tamminen Malla

Takarivi vasemmalta: Blomberg Oona, Kittelä Helmi, Valtanen Alina, Pelander Sofia, Rouvali Iia (A), Vikström Nelli, Mikkonen Ilona, Kankkunen Sofia, Mäkelä Saaga, Salonen Iitu (C)

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,5 vuotta

 

Ohjelman teema

Inside Out

 

SweetBlades / Tappara ry Taitoluistelu (TapTL)

 

Valmentajat

Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Laura Parpala, Jenna Ritvasalo, Maija Moisio

 

Joukkueenjohtajat

Johanna Kuivanen, Marketta Lähteenmäki

 

Luistelijat

Jade Haavisto, Aurora Heikkilä, Linnea Huikkola, Emma Ivanoff, Pinja Jokela, Lumi Jokiranta, Anni Junnola, Sanni Kilpinen, Anni Kolari, Saara Korkama (C), Kerttu-Liina Kuivanen (C), Taimi-Alina Kuivanen, Venla Leeve, Olivia Leinonen, Viiu Levola, Aada Lähteenmäki, Anna Lähteenmäki, Ilona Mustonen, Emmi Mäkinen, Milja Oravainen, Jenni Pan, Matilda Pelto-Huikko, Sofie Pihlaja, Nelly Pitkänen, Pinja Saikkonen, Venla Salmela, Lotta Salo, Elisaveta Sarelainen, Erika Silvola, Vilma Tiili, Sanni Uurto, Siiri Viljakainen

 

Keski-ikä 1.7.2017

7,2 vuotta

 

Ohjelman teema

Pienet sammakot

 

Sweet Diamonds / Jyväskylän Taitoluisteluseura (JyTLS)

 

Valmentajat

Tanja Mikkilä, Anna Pietiläinen

 

Joukkueenjohtajat

Hanna Riikka Lindqvist, Ullamaija Tyrväinen

 

Luistelijat

Alarivi vasemmalta: Elviira Lindqvist, Darya Kvashina, Liiamaria Tyrväinen, Ada Blåfield, Salla Tiilikainen

Keskirivi vasemmalta: Tilda Leino (C), Erika Piispanen, Aava- Linnea Ylönen, Ellen Nurmi, Jade Karppinen, Milla Karhunen

Ylärivi vasemmalta: Venla Tiilikainen (A), Alicia Garedew, Minni Vuontisvaara, Viivi Koliseva (A), Aida Freyberg, Kerttu Niva

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,5 vuotta

 

Ohjelman teema

Timanttikeijut

 

Sweet Illusions / Saimaan Muodostelmaluistelijat (SaiML)

 

Valmentajat

Tiia-Maria Myyry, Veera Ojamaa

 

Joukkueenjohtaja

Carita Honkanen

 

Luistelijat

Ylärivi vasen: Sara Luukka, Saana Välimaa, Venla Salmela, Katri Paajanen.

Keskellä vasen: Helmi Torpo, Vilja Nieminen, Vanessa Kekäläinen, Valma Salmela, Sofia Määttä.

Alarivi vasen: Paula Soikkeli, Vieno Salmela, Aleksandra Honkanen ja Martta Paananan.

 

Keski-ikä 1.7.2017

9,3 vuotta

 

Ohjelman teema

Rosvot kiinni

 

Team el Rio / Lahden Taitoluistelijat (LTL)

 

 

Valmentajat

Jenni Metzner, Annika Aaltonen

 

Joukkueenjohtajat

Marianne Björn, Henna Nieminen

 

Luistelijat

Björn Milla, Halso Lumi, Hynninen Nea (C), Hyttinen Sofia, Hämäläinen Nuppu, Johansson Nella, Jokiaho Olivia, Kiiskinen Jenni, Kovaleva Oliviia, Käki Essi, Latva Veera, Lehto Emma, Lunden Venla, Mallat Marianne, Mallat Tuuli-Kukka, Nurminen Aune (A), Piilonen Milla, Piirainen Iida, Rumask Rebecca, Ruotjärvi Essi, Semeri Julia, Virtanen Maija.

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,047 vuotta

 

Ohjelman teema

Trolls-prinsessa Poppy

 

 Team Silver Pearl / KooKoo Jäätaiturit (KKJT)

 

Valmentajat

Eerika Jansson, Jenna Orreveteläinen

 

Joukkueenjohtajat

Liis Iiskola, Hanna Peltola

 

Luistelijat

Härkönen Ella, Iiskola Anna, Ikonen Jenna, Ikonen Lumi, Ikonen Pilvi, Jensen-Munk Mona, Kanervo Emma, Kauppi Anni, Kilpeläinen Tara, Kuisma Luna, Kunnas Inna, Kunnas Tiiu, Mäenpää Sara, Mäenpää Siiri, Palvi Veera, Rintala Pihla, Reinikka Enna, Suorsa Bindi (C), Tauru Venla, Tylli Liina, Tylli Siiri (C), Virtanen Meea

 

Keski-ikä 1.7.2017

8,9 vuotta

 

Ohjelman teema

The Boss Baby

 

Tiny Lakers / Uplakers Taitoluistelu (UpTL)

 

Valmentajat

Janette Hinkka, Minttu Ahonen

 

Joukkueenjohtajat

Marjut Kuusijoensuu-Prusi, Johanna Lappeteläinen

 

Luistelijat

Alhaalta ylös ja vasemmalta oikealle: Linnea Sankari, Katariina Ahonen, Noora Kröger, Silja Lounamaa, Sofia Manninen, Sani Honkanen, Enni Salokangas, Milana Grevtseva, Aliisa Mäkinen, Saimi Prusi, Aino Rantanen, Ella Hyytinen, Iina Löppönen, Aliisa Sillanpää, Nora Nevasalmi, Sara Honkanen, Kiia Hurme, Nella Grönros, Siiri Hermiö, Mila Majuri

Kuvasta puuttuu: Aino Vähä-Jaakkola

 

Keski-ikä 1.7.2017

9,5 vuotta

 

Ohjelman teema

Hawaijilainen hula-tanssi