Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Minorit

Ad Astra / Porvoon Taitoluistelijat (PTL)

 

Valmentajat

Ilona Tiala, Anu Lönnroth, Sanni Korhonen

 

Joukkueenjohtajat

Katarina Eriksson, Katja Sipiläinen, Johanna Soppela-Gattuso

 

Luistelijat

Kuvassa ylärivissä: Sara Kauhanen, Venla Sihto, Olivia Pursio (C), Lotta Puustinen, Henni-Sofia Torkkel, Else Halonen, Saara Mustakallio Keskellä: Iida-Sofia Vesala, Oona Isokoski (A), Jeta Dumani, Janette Olsson, Maria Naumova, Stella Eloranta, Iida Sihto, Maija Gattuso Alarivi: Ly Ly Truong, Venla Tirkkonen, Emmi Liakka, Tindra Ansala, Iida Sauremaa (A), Kerttu Korpela, Isa Kullberg, Selma Smedberg, Kiia Sipiläinen

 

Keski-ikä 1.7.2017

11v 2kk

 

Ohjelman teema

Vaiana

 

Golden Diamonds / Jyväskylän Taitoluisteluseura (JyTLS)

Valmentajat

Melissa Lähde, Mira Korpinen

 

Joukkueenjohtajat

Riina Vilander, Mervi Matero

 

Luistelijat

Alarivi vasemmalta: Sina Kimari, Maisa Pohjaranta, Sofiya Kiuru, Oona Tihvonen, Ronja Kumpulainen, Oili Koskela, Vanessa Salo

Keskirivi vasemmalta: Emma Karhunen, Emma Häkkinen, Merina Takanen, Maija Määttä, Ida Taavitsainen, Viia Vilander, Emilia Ojala

Ylärivi vasemmalta: Erika Ukkonen, Elsa Greenlees (A), Emilia West, Moona Tammelin (C), Alina Nyyssönen, Laura Tuononen, Olga Javoronkova

Kuvasta puuttuu: Amelia Liimatainen

 

Keski-ikä 1.7.2017

10,4 vuotta

 

Ohjelman teema

Tropiikin linnut

 

Ice Attraction / Kuopion Luisteluseura (KuLS)

 

Valmentajat

Netta Huovinen, Tua Miettinen

 

Joukkueenjohtajat

Saara Timonen, Heli Kauppinen

 

Luistelijat

Ahonen Tyyne, Fichtchenko Mila, Fichtchenko Sofia, Groschup Neea, Happo Raakel, Hassinen Eevi, Hautsalo Isla, Heimola Adaliina, Hintikka Veera, Karhunen Linda, Kauppinen Elina, Konttinen Adina, Laukkanen Katariina, Lehto Johanna, Manne Annika, Martikainen Roosa, Martikainen Veera, Minkkinen Veera, Nissinen Ella, Pihlajaniemi Anni, Pihlajaniemi Sonja

 

Keski-ikä 1.7.2017

9,95 vuotta

 

Ohjelman teema

Lapsipomot

 

StarBlades / Tappara ry Taitoluistelu (TapTL)

 

Valmentajat

Johanna Nuotiomaa, Jenna Ritvasalo, Marjukka Joutsenlahti, Carina Bergström, Laura Parpala, Maija Moisio, Jutta Lind

 

Joukkueenjohtajat

Anu Hiltunen, Hanna Kähkönen

 

Luistelijat

Neea Alanen, Ksenia Andriyashina, Selma Haapaniemi, Laura Hiltunen, Emilia Hirvelä, Melina Hovikorpi, Venla Ihalainen, Vilma Kemppinen, Aina Koskinen, Loviisa Kuoppala, Kerttu Kähkönen, Emilia Leinonen, Aurora Lisko, Heidi Mäkinen, Reea Mäntymaa, Tuuli Nuutinen, Ella Ojala, Aino Oksanen, Vilma-Liina Rantala, Peppi Remes, Milla Roppo, Pinja Sarantola, Viivi Schroderus (C), Aino Suominen (C), Monika Yli-Äyhö, Jenni-Anya You

 

Keski-ikä 1.7.2017

10,5 vuotta

 

Ohjelman teema

Hugo-peikon seikkailu

 

Team el Mar / Lahden Taitoluistelijat (LTL)

 

Valmentajat

Hanna Luostarinen, Jenni Metzner

 

Joukkueenjohtajat

Katja Mallat, Sari Pirinen

 

Luistelijat

Alarivi vasemmalta: Alina Hänninen, Evangelina Moilanen, Sonja Grönlund, Siiri Himanka, Inkeri Mallat (C), Lovisa Kirjonen

Keskirivi vasemmalta: Lotta Virtanen, Matleena Siven, Venla Uusitalo, Julia Alestalo, Maiju Kovanen, Emmi Savelius, Ronja Kuustie

Ylärivi vasemmalta: Vilma Toivonen, Silja Kalliokoski, Taika Pelli, Maria Lehtola (A), Milja Rautiainen, Ronja Pönkänen

Kuvasta puuttuu: Elli Orha (A), Tytti Orha

 

Keski-ikä 1.7.2017

10 vuotta

 

Ohjelman teema

Riikinkukko