Tappara Taitoluistelu

Tappara Taitoluistelu

Kansalliset noviisit

Chicas del Amor / Riihimäen Jäätaiturit (RJT)

 

Valmentajat

Reetta Kiviranta, Emmi Taipale

 

Joukkueenjohtajat

Piia Lintula, Kati Karjalainen

 

Luistelijat

Aaltonen Elsa, Karjalainen Anni, Kivistö Maisa, Kärkkäinen Eda, Lahti Vilma, Liitola Viia, Nukarinen Iris-Maria, Paajanen Fiina, Peltonen Kiia, Pihlaja Essi, Perttula Jenna, Pullinen Laura, Räsänen Saaranella, Salonen Hanna-Mari, Salonen Pinja, Varjonen Martta

 

Keski-ikä 1.7.2017

11,5 vuotta

 

Ohjelman teema

Vaiana

 

Golden Illusions / Saimaan Muodostelmaluistelijat (SaiML)

 

Valmentajat

Jonna Pesonen, Laura Ivanoff, Veera Ojamaa

 

Joukkueenjohtaja

Sanna Niskanen

 

Luistelijat

Ylärivi vasemmalta: Silja Korhonen, Veera Blankenstein, Riina Martikainen, Saara Autere (C), Anni Wahlman

4. rivi vasemmalta: Sanna Jyrinki, Aili Wahlman, Tinna Sipiläinen, Sonja Romanova, Nanna Nykänen

3. rivi vasemmalta: Auli Hongisto, Maria Putkonen, Oona Määttä, Ella Keronen, Saima Lähde

2. rivi vasemmalta: Nita Niskanen, Pihla Mikkonen, Mila Martikainen, Henriikka Orkamaa, Netta Suomi

Eturivi vasemmalta: Heta Kallio, Maria Tcherenkova (C), Vilma Siitari, Lisa Löfman (A)

 

Keski-ikä 1.7.2017

11,4 vuotta

 

Ohjelman teema

Night at the museum

 

Les Visions / Joensuun Kataja (JoKa)

 

Valmentajat

Sara Tuhkanen, Elina Yrjölä

 

Joukkueenjohtaja

Kirsi Vallius-Leinonen

 

Luistelijat

Lotta Adaam, Angelina Autio, Kerttu Hartikainen, Iida Hurskainen, Ksenia Koshevaya, Aino Laakkonen, Julia Lappalainen, Aino Laukkanen (C), Emilia Leinonen, Kiia Levanoja, Moona Malinen, Iida Nygren, Emmi Parppei, Olga Pashonina, Oona Paukkunen, Nea Pietarinen, Karolina Rublyova, Mimmi Ruotsalainen, Sanni Sallinen, Neea Stranden, Emilia Timonen (C), Alina Tuupanen

 

Keski-ikä 1.7.2017

11,6 vuotta

 

Ohjelman teema

Kauhujen talo

 

RockingBlades / Tappara ry Taitoluistelu (TapTL)

 

Valmentajat

Sanna Hakkarainen, Heidi Nieminen

 

Joukkueenjohtajat

Gabriela Leeve, Carina Niemi

 

Luistelijat

Amanda Aalto, Eriika Einola (C), Mona Flang, Meeri Hanhisuanto, Milla Huhtamäki, Sofia Kandell, Nella Keskinen, Riikka Kuusisto, Emma Leeve, Jenny Lehtiö, Siiri Majanen, Nea Niemi (C), Venla Niinistö, Emmi Oksanen, Wenla Pentti, Peppi Rosqvist, Kiia Salonen, Daniela Silvennoinen, Laura Silvola, Iida Tuovila, Alisa Väärälä

 

Keski-ikä 1.7.2017

12,8 vuotta

 

Ohjelman teema

Metsän salaisuudet

 

Shiny Lakers / Uplakers Taitoluistelu (UpTL)

Valmentajat

Janette Hinkka, Kaisa Kauhanen

 

Joukkueenjohtajat

Taina Hiltunen, Marika Hakari

 

Luistelijat

Alhaalta vas: Tuohenmaa Josefina, Parviainen Emma, Pohjanen Sinna, Murtomäki Ella, Virtanen Sofia, Pennanen Iina, Saarinen Linnea, Hakari Tiia, Nieminen Ella

Ylhäältä vas: Saarinen Camilla, Hiltunen Venla, Jokiranta Ella, Kaasalainen Saana, Hinkka Oona, Pitkäniitty Aino, Baruffato Milla, Marjamäki Sofia, Kirvesmäki Karla, Sulko Kiia

Keski-ikä 1.7.2017

13,1 vuotta

 

Ohjelman teema

Sherlock Holmes and Irene Adler

 

Team White Pearl / KooKoo Jäätaiturit (KKJT)

 

Valmentajat

Jenna Orreveteläinen, Eerika Jansson

 

Joukkueenjohtajat

Petra Vainio-Tykkälä, Anneli Hietsalo

 

Luistelijat

Eturivi: Tessa Lyytikäinen, Netta Tykkälä, Linda Toivanen (A), Nea Ranta (C), Moona Mannari, Helmi Tyyskä, Aino Marttila, Emma Pajari

Takarivi: Anni Aalto, Nelli Tykkälä, Milla Laitinen, Nella Laitinen, Viivi Vahter, Venla Hietsalo, Minea Toivanen, Pihla Ahola

 

Keski-ikä 1.7.2017

12,6 vuotta

 

Ohjelman teema

Vankikarkurit