Tappara Taitoluistelijat

Kevätnäytösinfo



Kevätnäytös 2020: Frozen – Lumotun metsän salaisuus

Kevätnäytös luistellaan sunnuntaina 29.3. klo 17.00 alkaen Hakametsässä. Tuttuun tapaan näytöksessä ovat mukana kaikki seuramme luistelijat – muodostelmajoukkueet, kilparyhmät, harrastusryhmät, alkeisryhmät ja luistelukoululaiset. Näytös perustuu huippusuosittuun Frozen 2 -elokuvaan.

 

ROOLIT

Tilda Liukkonen – Elsa
Miimi Heinonen – Anna

Minea Karp – Olaf

Emilia Erholtz – Kristof

Silja Sivu – Sven

 

FireBlades – Tulva

CrystalBlades – Tulenhenki

StarBlades – Ilmanhenki

IceBlades – Porot

SweetBlades – Elementtihenget

RockingBlades – Joki

MagicBlades – Maahenget

RustyBlades & EliteBlades – Taistelu

DustyBlades & aikuisten lk – Valtakunnan väki

K1 & K2 – Ahtohallanin jäätikkö

K3 – Pohjanheimo

K4 – Arendelin sotilaat

Taiturit – Vedenhenki

Tintit & Pikkutintit – Peikot

Taitajat & Minitaitajat – Lumihiutaleet
Pikkutähdet – Frozen-hahmot
Isot Tähdet & Muodostelmatähdet – Olafit

 

 

LUISTELUJÄRJESTYS

1. Tervetuloa Frozen-maailmaan - Pikkutähdet
2. Syksyn juhlinta – DB + aikuisten lk + pääroolit
3. Elementtihenget heräävät – SWB + Elsa
4. Peikkopapan salaisuus – Tintit + Pikkutintit
5. Matka lumottuun metsään – Pääroolit
6. Ilmanhenki ilmestyy – SB + pääroolit
7. Pohjanheimon ja Arendelin sotilaiden kohtaaminen – K3 + K4 + pääroolit
8. Raivokas tulipalo – CB + Elsa
9. Huivin salaisuus – K3+ Elsa
10. Laivanhylyn arvoitus – Elsa + Anna + Olaf
11. Annan ja Olafin jokiseikkailu – RB + Anna + Olaf
 

Väliaika

 

12. Lumiukkojen tanssi – Isot Tähdet + Muodostelmatähdet
13. Tyrskyävä meri – Taiturit + Elsa
14. Ahtohallanin jäätikkö löytyy – K1 + K2 + Elsa
15. Elsa näkee menneisyyteen – RUB + EB + Elsa
16. Olafin sulaminen – Taitajat + Minitaitajat + Olaf + Anna
17. Padon tuhoaminen – MB + Anna
18. Tulva – FB + Elsa
19. Sumuverho hälvenee – IB + pääroolit
20. Juhlat – Pääroolit + kilparyhmät + FB + CB + SB + IB

 

NÄYTÖSASUT

Ryhmät sopivat seuraavien henkilöiden kanssa näytösasuista:

Pääroolit – Tuuli ja Tia

Kilparyhmät – Tuuli ja Tia

Taiturit – Tuuli

Tintit & Pikkutintit – Nina

Taitajat & Minitaitajat – Saara ja Taru

FB, CB, SB – Johanna

IB, SWB – Jenna

RB, MB – Reetta

RUB, EB – Heidi

DB & aikuisten lk – Annina

 

Terveisin,

Johanna Nuotiomaa, Reetta Kiviranta ja Jenna Ritvasalo
Näytösvastaavat


Takaisin uutisiin